İZMİR HABERLERİ

MÜSİAD İzmir Heyeti Almanya Ve Belçika’ya Gitti

IHA
22 Eylül 2015 - 14:54Son Güncelleme : 22 Eylül 2015 - 14:55

MÜSTAKİL SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (MÜSİAD) İZMİR BAŞKANI ÜMİT ÜLKÜ VE BERABERİNDEKİ İŞ ADAMLARI HEYETİ, ALMANYA VE BELÇİKA’YA TİCARİ VE KÜLTÜREL İŞ GEZİSİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

IHA

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Ümit Ülkü ve beraberindeki iş adamları heyeti, Almanya ve Belçika’ya ticari ve kültürel iş gezisi gerçekleştirdi.
MÜSİAD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ülkü ve beraberindeki toplam 25 iş adamından oluşan heyet, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Almanya’da Berlin, Dortmund, Düsseldorf şehirleri ile Belçika’nın Brüksel şehrine gitti. İlk olarak Berlin Sanayi ve Ticaret Odası’nı ziyaret eden heyet, IHK - Berlin Ekonomik Politika Bölüm Başkanı Dr. Constantin Terton tarafından gerçekleştirilen Berlin ticari ve sanayi yapısı hakkındaki sunumu izledi. Daha sonra heyet, Türk Alman Ticaret Odası ziyareti kapsamında TD IHK Genel Sekreteri Suat Bakır tarafından odanın Berlin’de bulunan merkezinde ağırlandı. İki kuruma birbirini tanıma fırsatını sağlayan toplantıda ayrıca, işbirliği olanakları konuşuldu. TD IHK’yi tanıtan Suat Bakır, odanın hedefinin Türk Alman ekonomisinde faaliyet gösteren girişimcilere her türlü desteği sağlamak olduğunu söyledi.
Berlin temasları kapsamında son olarak MÜSİAD Berlin binasında Berlinli iş adamlarıyla akşam yemeğinde bir araya gelen heyet, MÜSİAD Berlin’in tarihçesi ve çalışmalarından oluşan sunumu izledi. Toplantıda konuşma yapan MÜSİAD Berlin Başkanı Veli Karakaya, MÜSİAD İzmir heyetini aralarında görmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, iş adamları için her zaman Almanya’da köprü olmaya hazır olduklarını belirtti.
Toplantıda konuşma yaparak MÜSİAD’ın Berlin üyelerine ve İzmirli iş adamlarına seslenen MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü de, Türkiye’nin son yıllarda hemen hemen her alanda hızlı bir dönüşümü gerçekleştirdiğini ve küresel ekonomiye entegrasyon konusunda başarılı bir gelişme kaydettiğini söyledi. Ülkü, “Almanya ile ekonomimiz, yatırımlarımız ve turizmimiz açısından, karşı koyulamaz bir etkileşim var. Ekonomik olarak zaten bir entegrasyon ve birlikteliğimiz söz konusu. Avrupa’da yerleşik Türk iş adamlarımızın, Avrupa ticari hayatına entegre olmaları da, gerek kendileri gerekse Türkiye için çok önemlidir. Bunun da en iyi örneğini Berlin MÜSİAD’lı üyelerimiz göstermektedir. Bu ziyaret ve görüşmelerle de işbirliğimizi artıracağımızı ümit ediyor; ziyaretimizin ve görüşmelerin, faydalı olmasını temenni ediyorum" dedi.
Ümit Ülkü başkanlığındaki heyet daha sonra MÜSİAD Dortmund ve MÜSİAD Brüksel başkanları ile de bir araya gelerek görüşmelerde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden MÜSİAD İzmir Heyeti Almanya Ve Belçika’ya Gitti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Eylül 2015 tarihinde saat 14 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MÜSİAD İzmir Heyeti Almanya Ve Belçika’ya Gitti haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:39
  • Guneş
   06:25
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:09
  • Akşam
   20:05
  • Yatsı
   21:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı