İZMİR HABERLERİ

MÜSİAD İle Mmg İzmir Arasında İşbirliği Atağı

IHA
14 Ekim 2015 - 12:59Son Güncelleme : 14 Ekim 2015 - 13:00

MÜSTAKİL SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (MÜSİAD) İZMİR ŞUBESİ'NİN HAFTALIK YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA MİMAR VE MÜHENDİSLER GRUBU (MMG) İZMİR ŞUBESİ ÜYELERİ KONUK OLDU.

IHA

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi’nin haftalık yönetim kurulu toplantısına Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) İzmir Şubesi üyeleri konuk oldu.
MÜSİAD İzmir Şubesi, haftalık yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya bu hafta ise Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) İzmir Şubesi üyeleri konuk olarak katıldı. Derece Koleji’nde düzenlenen akşam yemeği ve toplantıya, MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, Mimar ve Mühendisler Grubu İzmir Şubesi Başkanı Doç. Dr. Musa Alcı ve her iki derneğin yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, iş birliğini önemsediklerini ifade ederek, "Bizler iş adamları olarak sermaye ve cesaretimizi, sizlerin bilgisiyle bir araya getirdiğimizde çok daha katma değeri yüksek projeler geliştireceğimize inanıyoruz. Yeni fırsatlar için de başlamak önemlidir. Ancak başlanılan bir faaliyet veya bir işi devam ettirerek, geliştirerek sürekliliğini sağlamak daha da önem arz etmektedir. MMG üyeleri ile işadamlarımızın güzel proje ve açılımlarda buluşmaları için bir araya geldiğimiz bu toplantımızda birlikte işbirliğinin temellerini atarak başlangıç yapmak istiyoruz. Toplantımızın hayırlı olmasını diliyor, katılımınızdan dolayı tekrar teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.
MMG İzmir Şube Başkanı Doç. Dr. Musa Alcı ise, “Teknik bir yapılanmaya sahip olan grubumuz, sosyal sorumluluk kapsamında mimari ve mühendislik bakış açısı ile ülkemizin gelişimine katkı sağlamak üzere çalışmalar yapmaktadır. Türkiye’den yapılan 1 kilogram ihracatın değeri 1,46 dolara tekabül ederken Almanya’nın 1 kilogram ihracatının ortalama değeri 4,1 dolar seviyesindedir. Dolayısıyla daha fazla katma değer üretip daha çok markalı ürün ihraç ederek büyümeye pozitif katkı sağlamayı hedefliyoruz. Proje bazlı çalışmaların yanı sıra iş dünyası temsilcileri olan siz MÜSİAD İzmir üyelerinin talepleri doğrultusunda işbirliği yapmayı ve bilgi, birikim ve tecrübelerimizi paylaşarak projeler yürütmeye hazırız" şeklinde konuştu.
Toplantı sonunda proje geliştirme konularında mutabakat sağlayan ve çalışma başlatan heyet, her iki grup arasında iletişimi sağlamak üzere koordinatör olarak MÜSİAD İzmir Başkan Yardımcısı A. Kadir Uçar’a görev verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden MÜSİAD İle Mmg İzmir Arasında İşbirliği Atağı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 12 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MÜSİAD İle Mmg İzmir Arasında İşbirliği Atağı haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:35
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   13:26
  • İkindi
   17:11
  • Akşam
   20:09
  • Yatsı
   21:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı