ERZURUM HABERLERİ

MÜSİAD Erzurum Başkanı Taner Bayır: "Yeterince Derdimiz Var, İş Aleminin Şevkini Kırmayın"

IHA
16.08.2015 - 15:39Son Güncelleme :

TANER BAYIR

IHA

MÜSİAD Erzurum Şube Başkanı Taner Bayır; ülkemizin kritik bir dönemden geçtiğini belirterek, “Artan terör ve siyasi belirsizlik sürerken, iş dünyasına yönelik haksız önyargılardan rahatsızız” dedi.
Ülkemizin kritik bir süreçten geçtiğine dikkat çeken MÜSİAD Erzurum Şube Başkanı Taner Bayır, zayıf da olsa bir koalisyon ihtimali, ya da yeni bir seçim konusundaki belirsizlik devam ederken, tesadüf olmadığına inandıkları gelişmeleri de endişeyle izlediklerini ifade etti.
Bu ortamda, aniden ve her koldan başlatılan terör saldırıları ve maksatlı yayınlarla iş dünyasının da hedefe alınarak yıpratılma çabalarının belirsizliği körüklediğine inandıklarını kaydeden Bayır, bu durumu manidar bulduklarını açıkladı.
‘ZARARLARI ÖDEMEYE ZORLATILIYORUZ’
“Yapılanların zararını da, milletçe ödemeye zorlatılıyoruz" diyen başkan Bayır, sözlerine şöyle devam etti:
“Ülkemizin kalkınması, dürüst girişimcilerin yatırımlarıyla sağlanacaktır. Bunu sağlayacak işletmelerin büyümesi, kar elde etmesi, ortaklarının da bu kardan kanuni hakları çerçevesinde tasarrufta bulunmaları, iş hayatının temelidir. Kazancın kaynağı temiz olduğu sürece, nereye tasarruf edildiği, kazanç sahibinin takdiridir. Bunun, itham edilerek sorgulanması, iş hayatını tedirgin eder, şevkini kırar. Bu taciz, siyaset üzerinden yapılırsa, işadamının siyasete yaklaşımını ve siyasetle ilişkisini de zedeler. Sonunda, iş hayatından kopuk bir siyasi ortam ve anlayışı da beraberinde getirir. Bu bağlamda, siyasetçi kimliğinden önce, yıllardır saygın bir işadamı ve saygın bir üyemiz olarak, bu ülkeye katma değer sağlayan önemli işletmelerin sahibi olan Sayın Nihat Zeybekci hakkında, bir gayrimenkul satınalmasına bağlı yapılan spekülatif haberlerin de, iyi niyetten uzak olduğu aşikardır. Basınımızın, bu konularda daha hassas davranmasını bekliyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden MÜSİAD Erzurum Başkanı Taner Bayır: "Yeterince Derdimiz Var, İş Aleminin Şevkini Kırmayın" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MÜSİAD Erzurum Başkanı Taner Bayır: "Yeterince Derdimiz Var, İş Aleminin Şevkini Kırmayın" haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:33
 • Guneş
  07:20
 • Öğle
  12:20
 • İkindi
  14:43
 • Akşam
  16:58
 • Yatsı
  18:33
Sayfa Başı