DÜZCE HABERLERİ

MÜSİAD Düzce Başkanı Çakmak Kadir Gecesini Kutladı

IHA
13.07.2015 - 11:12Son Güncelleme : 13.07.2015 - 11:13

MÜSİAD DÜZCE ŞUBE BAŞKANI İSMAİL ÇAKMAK, KADİR GECESİNİ KUTLADI.

IHA

MÜSİAD Düzce Şubesi Başkanı İsmail Çakmak, mesajında “Bin aydan daha hayırlı olduğu yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de müjdelenen mübarek Kadir Gecesi’ne kavuşmanın heyecan ve sevincini yaşıyoruz” dedi.
Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınlayan MÜSİAD Başkanı İsmail Çakmak,”Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan şerefli ve mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaşmanın hüznünü ve aynı zamanda; bin aydan daha hayırlı olduğu yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de müjdelenen mübarek Kadir Gecesi’ne kavuşmanın heyecan ve sevincini yaşıyoruz. Kadir Gecesi, Yüce kitabımız Kuran’ın indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu ve mübarek bir gecedir. İslam alemi için büyük önem taşıyan ve nimetlerinin bol olduğu Kadir Gecesi inananlar için bir fırsat gecesidir. Bu müstesna ve muazzez gecenin, yolumuzu ve ruhumuzu hidayet ışığıyla buluşturması en büyük dileğimdir. Bu gecenin kutsallığı gönül dünyamıza öyle bir hükmetsin ki; dünyada ve özellikle de İslam coğrafyasında vuku bulan kanlı savaşların, tahammülsüzlüklerin, birbirlerini sömürerek ezen ülkelerin hırs kavgalarının, masum çocukların ölümlerinin, annelerin gözyaşlarının, babaların çaresizliğinin sonu olsun. Bu gece, beşerin gönlünü öyle bir edep ve hidayet kaplasın ki; zulmeden, savaşın bile bir ahlakı olduğunu hatırlasın. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Düzcelilerin, aziz milletimizin ve İslam aleminin mübarek Kadir Gecesi’ni kutluyor, bu gecenin dünyadaki tüm savaşların, özellikle de İslam coğrafyasında dinmeyen zulüm, kan ve gözyaşların son bulmasına vesile olarak Allah’ın tüm kulları arasında barış, huzur ve kardeşlik bağlarının yeniden yeşermesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden MÜSİAD Düzce Başkanı Çakmak Kadir Gecesini Kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MÜSİAD Düzce Başkanı Çakmak Kadir Gecesini Kutladı haberi güncellenecektir.

  DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:56
  • Guneş
   06:37
  • Öğle
   12:59
  • İkindi
   16:22
  • Akşam
   18:58
  • Yatsı
   20:27
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı