MÜSİAD: CHP’deki değişiklik umut verdi ‘mutabakat’ belirdi

Hürriyet Haber
25.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Ömer Cihad Vardan, CHP’de oluşan değişiklik nedeniyle, ülkenin yeni baştan bir umut içine girmiş olacağını ve bu mutabakat için yeni zeminler oluşacağı ihtimalinin belirmiş olduğunu söyledi.

Bu yıl “Ekonomide ve Demokraside Yükselme Zamanı” temasıyla hazırlanan MÜSİAD’ın 2010 Türkiye Ekonomi Raporu’nun açıklandığı basın toplantısında konuşan Vardan, CHP’deki değişiklikle ilgili olarak, şunları söyledi: “Bizim de arzumuz bu yeni oluşan ortamda hem iktidar hem muhalefet bir araya gelerek, 2023 vizyonuna yönelik olarak Türkiye’nin önündeki engellerin kaldırılması noktasında birlikte çalışma ortamını bulacaklar ve bir ortak akıl oluşturma yönünde dünyaya bir örnek gösterecekler. Ve yine umudumuz, bu şekilde biz önümüzdeki fırsatı sektirmeden yükselen değerimizin ne olduğu ve ne manaya geldiğini tüm dünyaya gösterebileceğiz.”

Bu arada yeni dış ticaret stratejinin güçlendirilmesi ve bu sürecin bileşenlerinden üretim, finans, pazarlama ve istihdam ayaklarının geliştirilmesi gerektiğini söyledi. “Türkiye’de hâlâ ikinci nesil reformların tamamlanması gerektiği ortada” diyen Vardan, Biz hala yargı reformunun, kamu yönetimi reformunun gerekliliğini ve insan hak ve hürriyetlerini önceleyen katılımcı, çoğulcu ve demokratik yeni bir anayasanın yapılmasının aciliyetini koruduğunu ifade ediyoruz” diye konuştu. Vardan, “Türkiye’de geleceğe yönelik her hamle, ömrü dolmuş bir Anayasa’nın mutabakat kanallarını tıkamasıyla sonuçsuz kalmakta ve bu şekilde Türkiye’nin yeni bir çağın eşiğinde kendisini konumlandırması engellenmektedir” dedi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı