SAMSUN HABERLERİ

MÜSİAD Başkanı Olpak, Samsun'da:

AA / Fatih Mehmet Kürkçü
23.02.2015 - 20:52Son Güncelleme :

- "MÜSİAD olarak coğrafi sınırlarımızı arttırmadan bütün dünyadaki sınırlarımızı genişletmeye gayret ediyoruz"

AA / Fatih Mehmet Kürkçü

SAMSUN (AA) - Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, "MÜSİAD olarak coğrafi sınırlarımızı arttırmadan bütün dünyadaki sınırlarımızı genişletmeye gayret ediyoruz" dedi.

Olpak, Sinop'daki E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda yapımı tamamlanan tekstil fabrikasının açılış töreninin ardından Samsun'a geldi. Burada MÜSİAD Samsun Şubesince bir restoranda düzenlenen akşam yemeğine katılan Olpak, katılımcılara MÜSİAD'ın çalışmalarını anlattı.

MÜSİAD olarak Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın tüm gezilerine katıldıklarını, gezilerde hemen hemen her ülkede bir MÜSİAD temsilcisinin olduğunu görmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Olpak, kendisinin de Cidde'de düzenlenen V20 faaliyetlerine katıldıktan sonra Türkiye'ye döndüğünü anımsattı.

MÜSAİD'ın 25 yıldır faaliyetlerini arttırarak sürdürdüğünü, bu kapsamda her geçen gün dünyadaki sınırlarını zorladığını ifade eden Olpak, şöyle devam etti:

"MÜSİAD olarak coğrafi sınırlarımızı arttırmadan bütün dünyadaki sınırlarımızı genişletmeye gayret ediyoruz. Kolombiya'ya gittik, Kolombiya'daki arkadaşlarımız arasında bir devir teslim yaparak temsilcimizi değiştirdik. Meksika'da Samsunlu bir hemşehriniz var. Gemi sökmeye gitmiş, şimdi nikel madenciliği yapıyor. Bunu şunun için söylüyorum, artık dünyanın dört bir tarafında varız Allah'a şükür. Diğer büyük elçiliklerimizde olduğu gibi ticari ataşeliklerimizde olduğu gibi. Biz de MÜSİAD olarak faaliyetlerimizi dünyanın dört bir tarafında sürdürüyoruz."

MÜSİAD üyesi iş adamlarından dünya pazarında daha etkin olabilmek için daha aktif görev almalarını isteyen Olpak, "Daha fazla etkin görevler almanızı istirham ediyoruz. İçinizde bu var. Bu yaygınlığa siz de katkı sağlayın. Lütfen zamanlarımızı biraz oralara ayıralım. Genel merkez olarak bizden istediğiniz her ne konu varsa biz yanınızdayız. Biz iş adamları derneğiyiz ve iş adamlarının önünü ufkunu problemlerini aşmak, projelerine destek olmak için varız ama bir şartımız var. Bütün yaptıklarımızı hukuk ve meşruiyet dairesi içerisinde yapacağız ve yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Samsun Valisi İbrahim Şahin ise MÜSİAD'ın Türkiye'de özellikle iş adamlarının yer aldığı sivil toplum örgütü kuruluşlarının arasında önemli ve başarılı bir yere sahip olduğunu belirterek, ziyaretlerinden dolayı Olpak'a teşekkür etti.

Programa, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahattin Menteş, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Erol Tosun, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, öteki ilgililer, davetliler ve iş adamları katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden MÜSİAD Başkanı Olpak, Samsun'da: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Şubat 2015 tarihinde saat 20 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MÜSİAD Başkanı Olpak, Samsun'da: haberi güncellenecektir.

SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ

15 Ağustos 2018, Çarşamba
 • İmsak
  03:59
 • Guneş
  05:37
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  16:34
 • Akşam
  19:42
 • Yatsı
  21:13
Sayfa Başı