KAYSERİ HABERLERİ

MÜSİAD Başkanı Olgunharputlu '' Ekonomik Kayseri platformu oluşturmalıyız''

DHA
02.01.2018 - 15:08Son Güncelleme :
DHA

Oktay ENSARİ/KAYSERİ (DHA)- MÜSTAKİL İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri Şube Başkanı Nedim Olgunharputlu, yerli otomobil sanayi konusunda Kayseri'deki  oda ve saidların  ortak bir platform oluşturmasını, aynı oluşumun havacılık konusunda da bir araya gelmesi gerektiğini söyledi.
Geride kalan bir yılı değerlendirmek adına  yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyen MÜSİAD Başkanı  Nedim Olgunharputlu, 2017'de yaşanan siyasal ve ekonomik olayların Türkiye'nin  ve Kayseri'nin ihracaatını olumsuz etkilediğini söyledi. Olgunharputlu, '' Tüm olumsuzluklara karşın 2017 yılı sonunda yakalanan yüzde 7'lik genel büyüme rakamı hepimiz için sevinç kaynağı oldu'' diyerek, şunları söyledi:
'' 2018 yılında büyüme trendinin aynı şekilde devam etmesi, hükümetimizin hedefleri arasındadır. Büyümeyi katma değer olarak etkileyen ihracat, yatırım ve sanayi sektörleri açısından Kayseri ürettiği ekonomik değerlerinin artırılması ve pazarlanması noktasında uluslararası piyasalarda her geçen gün artan rekabet şartları ve siyasi ile coğrafi etkilerden dolayı nakliye ve taşıma maliyetlerimizde ciddi  bir avantaj elde etmemiz gerekli. Bunun için Kayseri- Mersin arasına iç nakliye bedellerimizi minimize edecek bir tren yolu yatırımının acilen gündeme alınması ve projelendirilerek uygulamaya alınmasını istiyoruz''
Olgunharputlu, ''Kayserili işini bilir'' sözünün, kente zarar verdiğini ve bir çok  yatırımın çevredeki illere kaydığını ve Kayseri'yi teğet geçtiğinden de yakınarak '' Gerek otomobil sanayisi gerekse havacılık sektöründe Kayseri'deki odalar, siadlar ve şehir yöneticileri bir araya gelerek platform oluşturmalı,. lobi çalışmaları yapmalıdır. Kayseri global yatırlara yönelmeli ve bunlardan pay almalıdır'' diyerek sözlerini tamamladı

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde MÜSİAD Başkanı Olgunharputlu '' Ekonomik Kayseri platformu oluşturmalıyız'' haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı