ADANA HABERLERİ

MÜSİAD Adana Şubesi olağan genel kurulu yapıldı

AA / Volkan Kaşik
19 Ocak 2015 - 14:06Son Güncelleme : 19 Ocak 2015 - 14:07

YEREL HABERLER ADANA

AA / Volkan Kaşik

ADANA (AA) - Müstakil Sanayici ve İş Adamaları Derneği (MÜSİAD) Adana Şubesi'nin 20. olağan genel kurulu yapıldı.

MÜSİAD'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Şube Başkanı Suat Yahşi, genel kurulda, Türkiye'nin, toplumun, bölgenin, dünyanın sosyal, kültürel, siyasal, ekonomik, bilimsel ve teknolojik kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulan MÜSİAD'ın, bir gelişim, diyalog, iş birliği ve güç birliği platformu oluşturduğunu ifade etti.

MÜSİAD'ın kurulduğu günden bugüne, orta ve küçük ölçekli işletmelerinde dahil olduğu iş dünyasının önünü aydınlattığını aktaran Yahşi, demokrasinin gelişimine de katkı sağladığını bildirdi.

Yahşi, dernek olarak genel merkezin faaliyetlerine katkı sağlarken, berberinde "Adana'nın maddi ve manevi gelişmesi için neler yapılabilir?" bunun kaygısını taşıdıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"2023 için çok güzel hedefler zikredilmiştir. Ama şu bilinmelidir ki Çukurova'nın potansiyeli hayatiyete geçirilmediği takdirde, bu hedeflerin tutturulabilmesi çok zor olacaktır. Bölgenin bakir bir turizm potansiyeli var. Tarım yeterince dikkate alınırsa getirisi 10, 20 kat artacaktır. Yeni yapılan bölge havaalanının, en rantabl şekilde değerlendirilmesi için geri plan çalışmalarının yapılması lazımdır. AOSB'de yer kalmamıştır acilen yeni yer tahsisi yapılmalıdır. Türkiye ve Adana için çok büyük bir fırsat olduğunu düşündüğümüz Ceyhan Yumurtalık Enerji İhtisas Bölgesinin bir an önce hayata geçirilmesi gerekmektedir. Adana MÜSİAD olarak bu belirttiğimiz konularda elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyoruz."

Genel Kurulda Vali Mustafa Büyük, AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç ve CHP Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu da konuşma yaparak, yeni yönetime başarılar diledi. Ardından yapılan törende yeni üye olan kişilere rozetleri takıldı.

Şahin Bilgiç'in başkanlığında yapılan kurulda 2015-2016 yılı MÜSİAD Adana Yönetim Kurulu asil üyeleri Suat Yahşi, Nayim Yeldan, Burhan Kavak, Ömer Tekdemir, Abdullah Hamidi, Memet Akif Akyıldız, Haluk İncecik, Ozan Gülaçtı, Mehmet Çalık, İsmail Hakkı Özkan, Zeynel Abidin Üstemel, Ali Karaçalı, Ahmet Aslan, Mehmet Akif Kılaç, Orhan İrday'dan oluştu.

Yönetim kurulu yedek üyeleri ise Osman Köse, Mustafa Hilmi Akşamoğlu, Mehmet Ali Önal, Güney Birhoş, Güray Atak, Niyazi Yüksel, Mehmet Emre Çalışkan, Veysel Karaca, Dinçer Özşener, Kadir Dinç, denetleme kurulu asil üyeleri İhsan Bermekoğlu, Mehmet Sobacı, Osman Tekin, denetleme kurulu yedek üyeleri de Şahin İplikçi, Ramazan Aksoy ve Metehan Ivak oldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden MÜSİAD Adana Şubesi olağan genel kurulu yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ocak 2015 tarihinde saat 14 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MÜSİAD Adana Şubesi olağan genel kurulu yapıldı haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:11
  • Guneş
   05:54
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:35
  • Akşam
   19:30
  • Yatsı
   20:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı