Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Musa'nın katili aranıyor

  Turgay İPEK- Tevfik AKAN/ERZURUM, (DHA)
  10.11.2009 - 14:24 | Son Güncelleme:

  ERZURUM’da okula giderken kaçırılan ve bir hafta sonra işkence yapılarak öldürülmüş halde bulunan 13 yaşındaki Musa Kang’ın katil ya da katillerini bulmak için Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan özel ekip, operasyon başlattı. Sınıf arkadaşlarının gözleri önünde Musa’yı ağlatarak ölüme götüren ve yüzünde çizik, burnunda çöküntü olan, kıvırcık saçlı, esmer, siyah gözlü, madde bağımlısı tipli genç üzerinde şüpheler yoğunlaştı.

  Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, yapılan tüm ihbarların özel birimler tarafından değerlendirildiğini belirterek, “İnşallah katili en kısa sürede yakalayacağız” dedi.

  Bakırcı Mahallesinde, Cennet Çeşme Sokak’taki evlerinden 3 Kasım günü saat 07.00’de okula gitmek için çıkan Ömer Duygun İlköğretim Okulu 7/C sınıfı öğrencisi Musa Kang, yolda 17-18 yaşlarındaki bir gençle karşılaştı. Çevredeki işyerlerinin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülere göre, bir gencin peşinden itirazsız giden Musa Kang, sınıf arkadaşlarına ağlayarak “Siz gidin ben birazdan gelirim” demişti. Musa’nın ilk derse gelmediğini gören arkadaşları, teneffüste evlerine giderek Fadime- Nejmettin Kang çiftine durumu anlattı. Hemen arama çalışmaları başlatılmasına karşın Musa’nın izine bir daha rastlanmadı.

  CENAZESİ KÖYÜNDE TOPRAĞA VERİLECEK

  Ayazpaşa Caddesi'ndeki bir internet kafeye sık sık giden Musa Kang’ın oynadığı ‘Metin -2’ oyunundan önemli miktarda para kazandığı iddiaları ortaya atıldı. Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Musa’yı ve kaçıranları bulmak için uzmanlardan oluşan özel bir birim oluşturuldu. Bir taraftan ihbarlar, eldeki bulgular doğrultusunda operasyonlar yapılırken, dün saat 23.00'de İstasyon Semtindeki Devlet Demir Yollarına ait ambarların yakınındaki metruk bir binada, Musa’nın cesedi bulundu.

  Yüzünde, vücudunda kırık cam parçaları ile kesikler atılan Musa’nın başına taş ya da sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü tespit edildi. Kaçırıldığı yerden 4-5 kilometre uzaklıkta cesedi bulunan Musa’nın birkaç gün önce işkence yapıldıktan sonra öldürüldüğü tespit edildi. Olay Yeri İnceleme ekipleri tarafından yapılan çalışmalardan sonra ceset ambulansla Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yapılan otopsinin ardından cenaze, ailenin oturduğu Cennet Çeşme Sokağa götürüldü.

  Gürcükapı Camisinde kılınacak namazın ardından Musa’nın cenazesi Aziziye ile Ovacık beldesi arasındaki Yoncalık Köyünde toprağa verilecek.

  EMNİYET MÜDÜRÜ: KATİLİ YAKALAYACAĞIZ

  Seyyar satıcılık yapan ve 6 çocuğundan dördüncüsü olan Musa’yı kaybeden Nejmettin Kang, cinayet haberiyle yıkıldı. Musa’nın annesi Fadime Kang sinir krizleri geçirirken; Nejmettin Kang, “Oğlumu çamurda boğmuşlar. Katili bulsun bize teslim etsinler” dedi.

  Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, Musa’nın katilinin bulunması için özel bir ekibin görev yaptığını bildirdi. Müdür Yusuf Çalkavur, “Musa’yı bulmak için oldukça titiz bir çalışma yaptık. Özellikle kenar semtlerdeki metruk evleri tek tek aradık. Yine bu aramalarımız sırasında dün gece cesedi bulduk. İsterdik ki Musa’ya sağ ulaşalım, ama olmadı. Katili inşallah çok kısa zamanda bulacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

  Emniyet Müdürlüğünde oluşturulan ekipler tarafından Musa’yı kaçıran gencin robot resmi hazırlanıyor. Görgü tanıklarının ifadesi doğrultusunda birkaç tip robot resim üzerinde çalışan görevliler, en kısa sürede kaçıranın fotoğrafının netleşeceğini söylediler.
  Öğrencinin bir çete tarafından kaçırıldığı üzerinde duran polis, “Çok değişik ihbarlar yapılıyor. Ancak, ortada henüz net bir fotoğraf yok.

  Kaçıran gençle Musa’nın ilişkisinin ne olduğunu çözmeye çalışıyoruz” dedi.

  ARKADAŞLARI ÜZGÜN, MÜDÜRÜ AĞLADI

  Musa'nın eğitim gördüğü Ömer Duygun İlköğretim Okulunda ise gözyaşı ve hüzün vardı. Sınıftaki sırası boş kalan Musa’nın arkadaşları ölümüne inanmadıklarını söylediler. Musa’nın çok başarılı bir öğrenci olduğunu belirten Okul Müdürü Şeref Turan “Bir evladımı kaybettim. Çok üzüldüm” dedi ve gözyaşlarını tutamadı.

  TELEVİZYONA İHBAR YAĞDI

  Öte yandan ATV’de yayınlanan televizyon programı Müge Anlı ile ‘Tatlı Sert’ programına ‘Hacker Musa’nın kaybolmasıyla ilgili olarak ihbar yağdı. Özellikle programa katılan kadınlar tarafından yapılan ihbarlarda Musa ile birlikte güvenlik kameralarına yansıyan görüntüdeki gencin adının ‘Levent’ olduğu, burnunda bir çöküntü ve yüzünde çizik bulunduğu bildirildi. Yayından alınan kadın, programcılara Levent’le ilgili diğer bilgileri de aktardı. Madde bağımlısı olarak tanınan ve öğrencilere sarkıntılık ettiği öne sürülen gencin, siyah gözlü, esmer, kıvırcık saçlı, deri mont giydiği belirtildi. Bir başka kadın, gencin hurdacılık yaptığını ve Kavakkapı Mahallesinde oturduğunu iddia etti.

  MUSA ÇETEYE PARA KAZANDIRIYORDU İDDİASI

  Başka bir vatandaş ise görüntülerdeki gençle Musa’yı Çaykara iş merkezinin arkasındaki bir internet kafede gördüğünü anlattı. Musa ile o gencin bir bilgisayar önünde oturduklarını kaydeden kimliğini açıklamayan vatandaş, “Ne bakıyorsun” uyarısıyla karşılaştığını belirtti. Tanık, “Öğrenmek için bakıyorum” dediğini kaydederek “Bilgisayar önünde sanki Musa’ya bir şeyler yaptırıyorlardı. Bunlar bir çete. Çetenin lideri ‘Tamara’ kod adlı birisi. Kaçıran gence ise ufak - tefek anlamına gelen ‘Goddik’ diyorlardı. Musa’ya para kazandıran bir oyunu oynatıyorlardı. Anladığım kadarıyla Musa bilgisayar oyunlarından çeteye büyük paralar kazandırıyordu” diye konuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı