Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Musampa yine Trabzon’da

Trabzonspor Kulübü ile 10 gün önce masaya oturan ancak anlaşma sağlayamayan Kongo asıllı Hollandalı futbolcu Musampa'yla aradaki pürüzler giderildi. İmzanın bugün atılması bekleniyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR, daha önce Türkiye’ye getirdiği ve anlaşma sağlayamadığı Kiki Musampa’yla anlaşmaya vardı. Bordo mavili yöneticilerin Hollanda’da 3 yıllık ön sözleşme imzalattığı tecrübeli futbolcu tekrar Trabzon’a geldi. Hollanda’ya giderek transferi sonuçlandıran kulüp yönetim kurulu üyesi İbrahim Baturoğlu, Musampa’nın transferinde menajerler nedeniyle daha önce pürüz çıktığını ifade ederek, "Bir Türk menajeri yetkilendirerek, bu sorunu aştık ve Musampa ile ön protokol yaptık. Çok kaliteli, değerli ve karakterli bir oyuncuyla anlaştık. Çok ufak detayları da konuştuktan sonra kendisiyle resmi sözleşme imzalayacağız" diye konuştu.

Yöneticiler, Musampa transferinde olası bir anlaşmazlık halinde alternatiflerini de belirledi. Brezilya’da bulunan yönetici Faruk Kanca, daha önce görüştüğü İnternacıonallı Alex ve Cruzeiro takımında forma giyen 22 yaşındaki orta saha oyuncusu Francismar Carioca de Oliveira için kulüplerinin yöneticileriyle yeniden bir araya geldi. Yönetimin formsuz olan Polonyalı Szymkoviak’la da yollarını ayırarak Fransa’nın Lens takımında oynayan Keita’yı almak istediği de iddia edildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz