BURSA HABERLERİ

Musababa Mahallesi’ne Yeni Mahalle Konağı

IHA
08.10.2015 - 17:51Son Güncelleme :

YILDIRIM BELEDİYESİ, TOPLUMUN HER KESİMİNE HİZMET VEREN MAHALLE KONAKLARININ SAYISINI ARTIRIYOR.

IHA

Yıldırım Belediyesi, toplumun her kesimine hizmet veren mahalle konaklarının sayısını artırıyor.
Yıldırım’ın marka değerini yükseltecek kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdüren Yıldırım Belediyesi, her mahalleye modern mahalle konakları kazandırıyor. Zamanla işlevini yitiren ve bölgenin ihtiyaçlarını karşılama noktasında yetersiz kalan
Musababa Mahallesi’ndeki muhtarlık binası yıkılarak yerine yapılacak 550 metre karelik 3 katlı modern mahalle konağının temeli törenle atıldı.
Mahalle konaklarının ilçenin sosyal hayatına katkı sağladığını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Konaklarımızın bünyesinde muhtarlığımızın yansıra insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak hizmet birimlerimiz bulunuyor. Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK), çocuklar için okul öncesi eğitim, deprem odası, hanımlar lokali gibi oluşumların yanında eğitim salonlarını da bünyesinde barındıran mahalle konaklarımız bulunduğu bölgeye artı değer katıyor” dedi.
Yıldırım’ın hak ettiği konuma mahallelerdeki toplumsal kalkınmayla ulaşacağının da altını çizen Başkan Edebali, “Mahalle konaklarımızda vatandaşlarımıza sunduğumuz eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel hizmetlerle ‘ideal şehir Yıldırım’ hedefine hızla ulaşacağız” diye konuştu.
BAŞKAN EDEBALİ’DEN ‘PARK’ MÜJDESİ
Plansız yapılaşmadan dolayı Yıldırım’da sosyal donatı alanlarının az olduğunu da belirten Başkan Edebali, Asa Sokak ile Meşeli Sokak arasında kamulaştırma yaparak yeni bir çocuk parkı inşa edeceklerini de açıkladı. Musababa Mahallesi’nde okul öncesi eğitim alanı açmak istediklerini de söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Hedeflerimiz büyük. Yıldırım’da refah seviyesini artıracağız” dedi.
İlçenin yüzde 32’lik kısmını kapsayan kentsel dönüşüm projesine de işaret eden Başkan Edebali, “Maksadımız eskiyi yıkıp yeni bina yapmak değil. Ayrı ayrı tasarlanan planlarda her mahalle için bir kalkınma planı oluşturuyoruz. Yeni Yıldırım’ı inşa etmek için hep birlikte gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Musababa Mahallesi’ne Yeni Mahalle Konağı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 17 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Musababa Mahallesi’ne Yeni Mahalle Konağı haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:33
  • Guneş
   07:12
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:01
  • Akşam
   18:26
  • Yatsı
   19:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı