« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Müsaade etsinler biz de talip olalım

Kasımpaşa Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Radyospor’da yaptığı “Milli Takım teknik direktörlüğüne talibim açıklamasından dolayı pişman olmadığını açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Vural, “Bazı antrenör arkadaşlar benimle alay ettiler. Benim milli takımla ilgili talebim cahil cesareti değil; herkesin bir tarzı ve olaya bakışı vardır. Benim o şartlarda söylemim kendi şahsımda değildi; Türk antrenörlerin adına bunu söyledim ve bir gündem oluşmuştur, o nedenle söylediğime pişman değilim” dedi.

Vural, ayrıca, Kayserispor ve Bursaspor’u şampiyonluk yarışına ortağız demedikleri için eleştirdi.  Ali Turan’ın Galatasaray ya da başka bir takıma transferinin mümkün olmadığını savundu.

İşte Yılmaz Vural'ın açıklamaları:

MİLLİ TAKIMA TALİBİM DEDİĞİM İÇİN PİŞMAN DEĞİLİM

Sizin programınızda yaptığım “Milli Takım teknik direktörlüğüne adayım” açıklamam bazı antrenör arkadaşlarım tarafından da alaycı biçimde değerlendirildi: “Ben olsam beklerim, görev gelirse yaparım” dediler. Kimisi, “Bravo, insanın kendine güvenmesi çok iyidir” dedi. Kimisi başka şekilde yorumladı.

Benim milli takımla ilgili talebim cahil cesareti değil. 25 koca yıl. 2 üniversite, yıllardır yaptıklarımız, yetiştirdiklerimiz. Yaşımız 56… Müsaade etsinler de biz de bu işe talip olalım.

Bu deveye hendek atlatmak değil ki… Bu ülkeyi bilen, futbolcunun yapısını ruhunu bilen bir teknik adamım. Şimdi yabancı teknik adamların rakamlarına bakıyorsun. 7-8 milyon Euro. Türkiye kendi içerisinden bir adam yetiştiremedi mi?

Talibim derken, bunu anlatmaya çalıştım. Ama bir göreve talip olmuşsak, herkesin bunun alay edilecek bir tarafı olmadığını bilmesi gerekir. Herkesin bir tarzı ve olaya bakışı vardır.

Benim o şartlarda söylemim kendi şahsımda değil, Türk antrenörlerin adına bunu söyledim ve bir gündem oluşmuştur, o nedenle söylediğime pişman değilim.

KAYSERİ VE BURSA NEDEN “ŞAMPİYONLUĞA TALİBİZ” DEMİYORLAR?

Kayserispor ve Bursaspor’un yöneticileri, teknik direktörleri, oyuncuları, ligin zirvesinde olduklarını söyleyemiyorlar. Biz de şampiyonluğun ortağıyız diyemiyorlar. Susturan bir şey var onları. Sen buraya kadar gelmişsen, 17 maçın 11 tanesini kazanmışsan, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin aldığı kadar galibiyet almışsan siz de bu yarışa ortaksınız. Gönül istiyor ki çıkıp, açıkça “Biz şampiyonluğa adayız” diyebilsinler.

ALİ TURAN’I ALMAK KOLAY DEĞİL, ALAMAZLAR

Kayserispor Mehmet Topuz ve Gökhan Ünal’ı vermiyoruz billboardlara ilanlar asmıştı. Kayserispor mali açıdan da gücünü tamamlamış, oradan Ali Turan’ı almak kolay değil, alamazlar.

Bursaspor’un ise 25-30 trilyon düzeyinde borcu var, Sercan ya da Volkan’ın veya her ikisinin transferinden 5-6 milyon Euro kazanarak borçlarını kapatmayı düşünebilir. Bu da başarılı olmayı ertelemek anlamına gelir. Ama borç yükünden kurtulup, geleceğe daha güvenli bakabilmek adına böyle bir hamle yapabilir. Kayserispor, Bursaspor’a oranla daha rahat.

BARIŞ MİLLİ TAKIM VE BÜYÜK TAKIMLARDA OYNAYACAK POTANSİYELE SAHİP

Kadromuzdaki Barış, henüz büyük takımların gündemine gelecek zaman var. Geçen sezon Almanya’da Ahen takımının A genç takımında oynarken, buraya getirildi. Ben Kasımpaşa’da göreve geldiğimde A 2 Takımı’nda oynuyordu. Onu 4 maç üst üste oynattım. Son maçta oynatmadım; çünkü genç bir oyuncuyu kazanmak kolay değil, inanılmaz hatalar yapıp, kendi kalesine attığı goller var. Genç bir oyuncu olduğu için inanılmaz pozisyon hataları yapıyor, fakat büyük bir potansiyel var. Milli takımlarımızda, büyük takımlarımızda oynayabilecek bir altyapıya sahip. Birden Galatasaray’ın gündemine geldiği iddiası, kafasını karıştırdı. Bizim Barış’ı tekrar geri götürmemiz çok zor olacak. Türkiye Kupası maçında oynattım, orda da beklenen performansı vermedi. İnsan boyutunda teslim oldu, futbol bakımından gelişim gösteriyor. İyi bir oyuncu olacak, ama biraz sabretmemiz gerekiyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler