MUŞ HABERLERİ

Muş’a dev yatırım

DHA
27.04.2017 - 10:51Son Güncelleme :
DHA

Yusuf Özgür BÜLBÜL / MUŞ, (DHA)- Enfubo A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yetkin Bozkurt, Muş’ta hayata geçirecekleri projeyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu
    23 ili kapsayan Cazibe Merkezleri Programı kapsamında Muş'ta yatırım başvurusunda bulunan Enfubo A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yetkin Bozkurt, projelerinin 2018 Nisan’ında hayata geçeceğini ve çok sayıda Muşlu vatandaşın da istihdam edileceğini söyledi. Çok sayıda çiftçinin projeden olumlu etkileneceğini kaydeden Bozkurt, 15 bin kişinin fayda sağlayacağını ve DAKA projeleri arasında kendi projelerinin daha iyi bir şekilde dikkat çektiğini ifade etti.
    İlk etapta 100 kişiye istihdam alanı oluşturacaklarını dile getiren Enfubo A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yetkin Bozkurt, "Projenin en büyük önemi ülkedeki yüzde 65’lik açığından dolayı kaynaklanıyor. Bu ürün ithal ediliyor. Biz bu biyoetanolun yüzde 65’inin 9’una talibiz ve halen ciddi bir açık var. Bu anlamda proje çok değerli bulunuyor. Konuyu bizzat yetkililerle görüştük. Proje şu anda değerlendirme aşamasında. Projenin iki değerlendirme aşamasını tamamladık. Bundan sonraki süreçte dosya hazırlama ve yerinde ziyaretlerle geçecek bir sürece gireceğiz. Projemizi 10-15 gün içerisinde yüzde 90 oranında tamamlamış oluruz. Muş’ta ki ticari aktörlerinin manevi anlamda desteklerini bekliyoruz. Şu anda aksi giden bir şey yok" diye konuştu.
    21 Milyon TL’lik bir yatırımla kentin ekonomisine katkıda bulunmayı hedeflediklerini ifade eden Bozkurt, ciddi maliyetli bir işe soyunduklarını belirtti. Fabrikalarında devamlı ve sürekli üretimin olacağına dikkat çeken Bozkurt, 3 vardiyalı bir çalışma sistemi uygulayacaklarını bildirdi. Enfubo A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yetkin Bozkurt, ayda 8 bin 500 ton buğday alacaklarını ve ilk yıl buğday alımında yaşanabilecek olası sorunları aştıklarını kaydetti. Bozkurt, çevre illeri de projelerine dahil edeceklerini böylelikle tüm yöre ve bölge halkının bu işten kazanç sağlayacağını aktardı.
 
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Muş’a dev yatırım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 10 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muş’a dev yatırım haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı