MUŞ HABERLERİ

Muş Valisi Yavuz, Köy Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

IHA
01.10.2015 - 22:19Son Güncelleme :

MUŞ VALİSİ SEDDAR YAVUZ, MERKEZ KÖY MUHTARLARIYLA BİR ARAYA GELEREK SORUNLARINI DİNLEDİ.

IHA

Muş Valisi Seddar Yavuz, merkez köy muhtarlarıyla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.
Muş Valiliği toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Vali Seddar Yavuz, Vali Yardımcısı Ercan Öter, İl Jandarma Komutanı Jandarma Pilot Kurmay Albay Osman Nuri Çevik, İl Emniyet Müdürü Ahmet Cemal Çalışkan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ve merkez köy muhtarları katıldı.
İl Özel İdare Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür’ün, Özel İdare Genel Sekreterliği’nin çalışmaları hakkında detaylı bilgi vermesinin ardından muhtarlara hitaben bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Sizlerle buluşarak hem sizlerden yazılı olarak taleplerinizi tespit etmek hem de sizlerle yeni atanmam vesilesiyle tanışma fırsatı bulmuş olacağız. Meslek hayatım boyunca siz değerli muhtarlarımızla el ele, işbirliği içinde bir çalışma ortamı sağladık. Dileğimiz o ki Muş’ta da siz değerli muhtarlarımızla bir araya gelerek, beraberce sorunlarınızı tespit edip konuşalım, onlara çözüm noktasında gayret sarf edelim” dedi.
“Hepinizin bildiği gibi İl Özel İdaresi kaynakları dışında, İl Valilerinin emrine gönderilen çeşitli imkan ve fırsatlar da vardır” diyen Vali Yavuz, “Bu imkan ve fırsatları sizlere en iyi şekilde sunma gayretinde olacağımızı belirtmek isterim. Değerli arkadaşlarım, bu bağlamda olmak üzere eğitim-öğretim yılı başladı ve çeşitli illerden köylerinize, beldelerinize yeni atanan öğretmen arkadaşlar geldi. Bu arkadaşlarımıza her konuda yardımcı olmanızı istiyorum. Çünkü bu öğretmenlerimizin çoğu, genç yaşta evlerinden kilometrelerce uzakta, sizlere ve sizlerin çocuklarına hizmet etmek üzere şehrimizde bulunmaktadırlar. Sizlerden ricam onlara sahip çıkın, koruyup kollayın” ifadelerini kullandı.
“OKULLARIN KORUNMASI MUHTARLARIN GÖREVİ VE SORUMLULUKLARI ARASINDADIR”
Muhtarlara uyarılarda bulunan Vali Yavuz, şunları söyledi: “Ayrıca okullarımızın korunması siz değerli muhtarlarımızın görevleri ve sorumlulukları arasındadır. Biz cami ve okulu ayırmadık. Çünkü cami ve okul birbirini tamamlayan unsurlardır. Değerli kardeşlerim, devletimizin ve hükümetimizin yürütmüş olduğu, bölgede barış ve huzur ortamı sağlamak amacıyla uyguladığı kardeşlik hukukunun gerçekleştirilmesi noktasındaki adımları maalesef sonuçsuz kalmıştır. Şimdi bu yeni gelişen durum karşısında hiçbir devlet güvenlikten vazgeçemez. Bizim de güvenlikten vazgeçmeye asla niyetimiz yok. Dolayısıyla Muş ilinde mutlak suretle güvenliği sağlayacağız. Vatandaşımızı korkutan, milletimizin kardeşliğine, huzuruna kastedenleri etkisiz hale getirmek için bütün gayretimizi göstereceğiz. Yaklaşık bir aydır Muş’tayım. Birkaç operasyon yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Her nerede olursa olsunlar, bu mücadeleyi etkin şekilde yürütüp bölge halkının huzurunu sağlayacağız. Bu anlamda sizler devletin temsilcisi olarak, devletin yanında olmaya devam edin. Biz sizlerle omuz omuza bu mücadeleyi devam ettireceğiz. İnanıyorum ki, biz bu birlik ve beraberliğimizi sağladığımızda, hizmetlerimizi ve yatırımlarımızı sizlere daha kolay ve daha rahat ulaştırma fırsatı bulacağız. Hepinizin bildiği gibi İçişleri Baklanlığı’nca terör örgütü yandaşları ve tuzakladıkları patlayıcılar buna dahil ihbar edenlere çeşitli ödüller verilecektir. Dolayısıyla vatandaşlarımızın huzurunu sağlamak için her türlü mücadeleyi devam ettireceğiz. Devletin temsilcisi siz değerli muhtarlarımız, bulunduğunuz bölgelerde Türkiye Cumhuriyeti’nin oradaki temsilcilerisiniz.”
“Küçük yaştaki çocukların eline molotof ve silah verenler bu vebalin hesabını veremezler” diye kaydeden Vali Yavuz, “Bizler ilimizdeki tüm çocukların elinin kalem tutmasını istiyoruz. Biz Muş’tan valilerimiz, paşalarımız, çeşitli kademelerde insanlar yetişmesini istiyoruz. Bunun içinde insanlarımıza fırsat açıp, onlarım eğitilmesi gerekmektedir. Değerli kardeşlerim devletimizin gücüne inanın. Biz terörü bitirmeye sonuna kadar kararlıyız. Bu Seddar Yavuz’un tercihi değil, devletimizin tercihidir. İnsanları Kolan’da sözde cami ve cemevi yaptık diyerek, orada insanları sorgulayan, zorla nöbet tutturanlar, karşı gelenlere işkence yapanlar şunu bilsinler ki, asla onlara izin vermeyeceğiz. Kapımız sonuna kadar sizlere açıktır. Sıkıntı ve problemlerinizi en kısa sürede bize intikal ettirin. Çünkü biz emreden, buyuran devletten, hizmetkar olan bir devlet anlayışına doğru yol alıyoruz. ’İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ zihniyetiyle hizmetlerimize devam edeceğiz. Bu anlayışla Osmanlı’dan, Selçuklu’dan itibaren bu anlayış benimsenmiştir. Biz devletin ancak vatandaşa hizmet ettiği, onu memnun ettirdiği sürece kutsal olduğuna inanırız. Vatandaşın sorununa arkasını dönem, dininden, etnik kökeninden dolayı ayırt eden, hakir gören anlayışı ayaklar altına alırız. Bizim için ister zengin, ister fakir, ister eğitimli, ister eğitimsiz olsun Muş’ta yaşayan 412 bin vatandaşımız birinci sınıf insandır. Değerli kardeşlerim, bu ülkede huzuru hep beraber sağlayacağız. Sizlere hayırlı, huzurlu, sağlıklı bir yaşam diliyorum. Sizleri sevgiyle, muhabbetle kucaklıyorum” şeklinde konuştu.
Toplantıdan sonra Vali Yavuz, köy muhtarlarıyla tek tek tokalaşıp tanıştı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Muş Valisi Yavuz, Köy Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 22 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muş Valisi Yavuz, Köy Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi haberi güncellenecektir.

MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:34
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:21
 • İkindi
  14:47
 • Akşam
  17:02
 • Yatsı
  18:35
Sayfa Başı