MUŞ HABERLERİ

Muş Valisi Seddar Yavuz, Korkut İlçe Halkıyla Bir Araya Geldi

IHA
28.10.2015 - 15:21Son Güncelleme :

MUŞ VALİSİ SEDDAR YAVUZ, KORKUT İLÇESİNE BAĞLI ALTINOVA BELDESİNİ ZİYARET EDEREK ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI

IHA

Muş Valisi Seddar Yavuz, Korkut ilçesi ve Altınova Beldesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
İlk olarak Korkut ilçesine bağlı Altınova Belde Belediye Başkanlığını ziyaret eden Vali Seddar Yavuz’u Korkut Kaymakamı Abdülgani Mağ, Korkut İlçe Belediye Başkanı Haşim Arık, Altınova Belde Belediye Başkanı Mehmet Suat Özgül, Korkut İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Cihan Yıldız ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Palabıyık karşıladı. Vali Yavuz, burada yaklaşık bin kişilik kapasitesiyle yakın zamanda hizmete açılan Altınova Merkez Cami’ne geçerek incelemelerde bulundu. Daha sonra yeni yapılan kütüphanede incelemelerine devam eden Vali Yavuz, gezi ve incelemelerinin ardından vatandaşlarla bir araya gelerek onların sorunlarını dinledi. Vatandaşları tek tek dinleyen Vali Yavuz, “Sizlerin sorunlarını, dertlerini olabildiğince kısa vadede çözmeyi planlıyoruz. Elbette bazıları kısa sürede çözülmez, zaman alır. Ancak planlarımızı yapıp bunları makul sürede çözmek istiyoruz. Bundan emin olmanızı isterim. Biz devletimizin hizmet anlayışını değiştirdik. Efendi değil, hizmet odaklı, vatandaşına hizmet eden, hizmetkâr bir devlet anlayışı getirdik. Elbette bazı eksikliklerimiz var. Ancak bunlar tek kişinin halledebileceği bir iş değil. Bu herkesin aynı görüş ve düşünceyi paylaşması ile olabilecek bir durumdur. İlimizde 15 bin memurumuzun bu değişimi bir anda yakalaması mümkün olmadığı gibi, vatandaşımızın da yakalaması kolay değil. Yani hep birlikte zamana ihtiyacımız var. Ama devlet, sevgi ve şefkat damarı kuvvetli olan bir yapıdır. Bunu vatandaşına hizmet ederek hissettiren bir yaklaşımı benimsemiştir. Noksanlıklarımızı, eksikliklerimiz biliyoruz; bunları en kısa zamanda telafi edeceğiz” dedi.
“BÖLGEDE VE MUŞ’TA HUZURU ÖNEMSİYORUZ”
Bölgede özellikle Muş’un huzurunu önemsediklerini ifade eden Vali Yavuz, şunları söyledi: “Bölgede özellikle ilimizde huzuru çok önemsiyoruz. Bu huzuru tesis etmek için işbirliği yapmamız gerekiyor. Çünkü en büyük sermayemizin huzur olduğunu biliyoruz. Huzurun olmadığı bir yerde ne hizmetin, ne yatırımın, ne de zenginliğin bir kıymetinin olmadığını hepimiz biliyoruz. O nedenle birbirinizi sevmeniz, birbirinize kenetlenmenizi daha sonra bu sevgi ve şefkat yumağının büyüyerek çoğalmasını diliyoruz ve temenni ediyoruz. İlimize 2 milyar TL’lik eski parayla 2 katrilyonluk bir yatırım yapılıyor. Sadece şu anda 371 derslik okul inşaatı devam etmektedir. Yaklaşık 2 bin 800 öğrenci kapasiteli yurt inşaatı yapıyoruz. Dolayısıyla bizim hizmet ve yatırım yapma noktasında herhangi bir eksiğimiz; yani kaynak sorunumuz yok. Devletimiz para kaynakları bakımından fevkalade zengin. Şu anda Muş ilimizde 160 bin kişi Genel Sağlık Sigortasından faydalanarak bir kuruş ödemeden sağlık hizmeti alıyor. Yani 412 bin kişinin 160 bini hastaneye gittiğinde para ödemeden sağlık hizmetlerinden faydalanıyor. Genç nesil bunları pek bilemeyebilir. Bunun ne demek olduğunu yaşlılarımız daha iyi bilir. Şu an çok şükür arada dağlar kadar fark var. Ancak bunları da yeterli görmüyoruz. Son on yılda pek çok yatırım ve hizmeti gerçekleştirdik, yapmaya da devam edeceğiz. Bunların olması için daha çok huzura, kardeşliğe ihtiyacımız var.”
Devletin ve hükümetin yürüttüğü, bölgede barış ve huzur ortamı sağlamak amacıyla uyguladığı kardeşlik hukukunun gerçekleştirilmesi noktasındaki adımların maalesef sonuçsuz kaldığını kaydeden Vali Yavuz, “Şimdi bu yeni gelişen durum karşısında hiçbir devlet güvenlikten vazgeçemez. Bizimde güvenlikten vazgeçmeye asla niyetimiz yok. Dolayısıyla Muş ilinde mutlak suretle güvenliği sağlayacağız. Vatandaşımızı korkutan, milletimizin kardeşliğine, huzuruna kastedenleri etkisiz hale getirmek için bütün gayretimizi göstereceğiz. Birkaç operasyon yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Her nerede olursa olsunlar, bu mücadeleyi etkin şekilde yürütüp bölge halkının huzurunu sağlayacağız. Bu anlamda sizler devletin yanında olmaya devam edin. İnanıyorum ki, biz bu birlik ve beraberliğimizi sağladığımızda, hizmetlerimizi ve yatırımlarımızı sizlere daha kolay ve daha rahat ulaştırma fırsatı bulacağız. Dolayısıyla vatandaşlarımızın huzurunu sağlamak için her türlü mücadeleyi devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.
Vali Yavuz, Altınova Beldesi ziyaretinden sonra Korkut Kız YBO, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile 75.Yıl ilk-orta okulunun bulunduğu eğitim alanında incelemelerine devam etti. Burada İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Palabıyık’tan bilgi alan Vali Yavuz, çalışmalara hız verilmesini istedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Muş Valisi Seddar Yavuz, Korkut İlçe Halkıyla Bir Araya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muş Valisi Seddar Yavuz, Korkut İlçe Halkıyla Bir Araya Geldi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı