MUŞ HABERLERİ

Muş’ta Toplum Gönüllüleri Eğitim Ve Kültür Derneği Kuruldu

IHA
03.10.2015 - 16:24Son Güncelleme : 03.10.2015 - 16:25
IHA

Muş’ta, yerel kaynakları harekete geçirerek eğitim ve kültür alanında toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla Toplum Gönüllüleri Eğitim ve Kültür Derneği kuruldu.
Değişik meslek grupları ve üniversite öğrencileri bir araya gelerek ‘Toplum Gönüllüleri Eğitim ve Kültür’ adı altında bir dernek kurdu. Özellikle yerel kaynakları harekete geçirerek eğitim ve kültürel faaliyetlerle yeni bir vizyon kazandırmayı amaçlayan dernek yöneticileri, bir araya gelerek derneklerinin tanıtımını yaptılar. Yerel ve ulusal boyutta yapacakları projelerle öğrenci kitlesi ile birlikte toplumda kültürel faaliyetler noktasına odaklanarak hizmet etmeyi amaçladıklarını belirten Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Akış, şimdiden 20 kişi ile yola çıktıklarını ve bu aileyi daha da büyüteceklerini söyledi. Derneği ülke genelinde ve ulusal boyutlara taşımayı ümit ettiklerinin altını çizen Akış, “Bugün ilimizde 20 kişinin bir araya gelerek kurduğu derneğimiz şimdiden faaliyetlerine başlamış durumdadır. Derneğimizin hizmet ve amaçları noktasında şunları ifade edebiliriz. Öncelikle yerel anlamda Muş ve ilçelerinde tüm sivil toplum kuruluşlarıyla daha sonra da ulusal bir işbirliğiyle de eğitim ve kültüre katkıda bulunmak. Eğitimin çocukluktan başladığı gerçeğini göz önünde bulundurarak nitelikli nesillerin yetişmesine hizmet etmek. Dinamik bir toplumun ancak özgür zihinlerle mümkün olabileceği bilinciyle hareket edebilmek. Bugüne kadar ilimizde yapılmış eğitim ve kültür hizmetlerine yenilerini eklemek, sanatın ve tecrübenin gücüne dayalı kuvvetli bağlar kurmaktır” dedi.
Bütün din, cinsiyet, ırk, statü ve kimlik farklılıklarına saygılı ve ‘öteki’ ile yaşamayı hedeflediklerini kaydeden Akış, “Genç nüfusun bugüne kadar bir türlü kıramamış olduğu geleneksel toplum kodlarını aşmasını sağlamaktır ve son olarak kadınıyla erkeğiyle herkesin içine çöreklenmiş olan umutsuzluğa ışık tutmak istiyoruz. Bugünden itibaren projeler üretmenin ve amaçladığımız hedeflere ulaşmaya başladığımızın bilinmesini ve derneğimize üye olmak isteyen ya da yer almak isteyen herkesi beklediğimizi ifade etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.
Özellikle ülkenin kanayan yaralarından biri olan kadın hakları meselesinin evrensel bir insan hakları meselesi olduğunu unutmadan her türlü kadın hakları ihlaline karşı durmayı da amaçladıklarını vurgulayan Zehra Aktaş ise, “Kadın meselesi üzerine geniş bir farkındalık oluşturmakta kararlıyız” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Muş’ta Toplum Gönüllüleri Eğitim Ve Kültür Derneği Kuruldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ekim 2015 tarihinde saat 16 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muş’ta Toplum Gönüllüleri Eğitim Ve Kültür Derneği Kuruldu haberi güncellenecektir.

  MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:13
  • Guneş
   05:51
  • Öğle
   12:19
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:25
  • Yatsı
   19:51
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı