MUŞ HABERLERİ

Muş’ta Sene Başı Değerlendirme Toplantısı

IHA
18 Eylül 2015 - 16:50Son Güncelleme : 18 Eylül 2015 - 16:51

MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SENE BAŞI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ

IHA

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Sene Başı Değerlendirme Toplantısı yapıldı.
Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan başkanlığında yapılan toplantıya müdür yardımcıları, şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri ve okul müdürleri katıldı. Milli eğitim camiasının bir takım olduğunu ve bir takım halinde çalışması gerektiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, okul idarecilerinin mesai saatlerine dikkat etmelerini ve okullarda hiçbir aksaklığa meydan verilmemesi gerektiğini söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Muş’a bin 429 öğretmen ataması yaptığını hatırlatan Arslan, “Geçen yılda bin 700 öğretmen atanmıştı. İki yılda 500 öğretmen artıya geçildi. Sınıf öğretmeni açığımız var. Okul müdürlerimizin öğretmen arkadaşlarımızın moral ve motivasyonunu üst seviyede tutacağız” dedi.
İş-Kur Müdürlüğü ile görüşülerek personel alımı ile ilgili çalışmalar başlatıldığını kaydeden Arslan, “Ders kitaplarının dağıtımı yapıldı, öğrenciler ders başı yaptığı gün ders kitaplarını masasının üstünde görecek. Okullarımızda devam eden onarım işleri bitmek üzere. Seçmeli derslerde milletin değerleri dikkate alınmalıdır. Seçmeli derslerin seçiminde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin seçimine ağırlık verelim ki çocuklarımıza değerler kazanmasını sağlayalım. Okulların her tarafı okul idarecileri tarafından kontrol ve denetim altında tutulacak, hiçbir aksaklığa meydan verilmeyecektir. Okul kantinlerinin elektrik ve su sayaçları kesinlikle okuldan ayrılacaktır. Okul aile birliklerini etkin bir şekilde kullanalım. Taşımalı eğitim iş ve işlemleri tamamlanmış, okulun başladığı ilk gün taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilere taşıma ve yemek hizmeti verilecektir” diye konuştu.
Akademik başarıyı arttırmak için çalışacaklarını vurgulayan Arslan, “Okullarımızda açtığımız destekleme ve yetiştirme kursları amacına uygun olmalıdır. İdareci ve öğretmenler görevini en iyi şekilde yapacaklar, yapmayanlar hakkında gerekli yasal işlemler yapılacaktır. İşimizi ciddiye almak zorundayız. Başarısız olan okullarımızı tespit edip gerekli tedbirleri alacağız. Bizlerin çabası, çocuklarımızın geleceği üst eğitimlere daha iyi nasıl hazırlanır olmalıdır. Bizler de bu vizyonla hareket etmekteyiz” şeklinde konuştu.
Daha sonra milli eğitim müdür yardımcıları ve milli eğitim şube müdürleri kendi alanlarıyla ilgili bilgilendirme ve durum değerlendirmesi yaparak her alanda yapılacak çalışmalar ve hedefler belirlendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Muş’ta Sene Başı Değerlendirme Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 16 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muş’ta Sene Başı Değerlendirme Toplantısı haberi güncellenecektir.

  MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   03:39
  • Guneş
   05:26
  • Öğle
   12:28
  • İkindi
   16:13
  • Akşam
   19:09
  • Yatsı
   20:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı