MUŞ HABERLERİ

Muş’ta Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

IHA
11.10.2015 - 17:05Son Güncelleme :

MUŞ'TA SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

IHA

Muş Valisi Seddar Yavuz başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı.
Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Vali Seddar Yavuz, İl Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay İsmail Işık, Vali Yardımcısı Ercan Öter, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Jandarma Pilot Kurmay Albay Osman Nuri Çevik, İl Emniyet Müdürü Ahmet Cemal Çalışkan ile jandarma ve emniyet yetkilileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Seddar Yavuz, 1 Kasım’da gerçekleştirilecek olan 26. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri’nin huzur ve güven içerisinde geçmesi için gerekli tedbirlerin alındığını ve halkın seçimlere katılımını engelleyecek herhangi bir olumsuzluğa izin verilmeyeceğini söyledi.
Seçmenin iradesini sandığa yansıtması için gerekli tüm tedbirlerin alınacağını ifade eden Vali Yavuz, “Demokrasi; seçimsiz, sandıksız ve halkın katılımı olmadan götürülecek bir rejim değildir. Demokrasilerde en önemli kantar, elbette ki milletin kantarıdır, yani sandıktır. Dolayısıyla millet iradesinin sandığa tam yansıyabilmesi için devlet olarak, valilik olarak, almamız gereken tüm tedbirleri alıyoruz. Sadece Muş Valiliği olarak değil, tüm Türkiye’de seçmenin iradesinin sandığa tam olarak yansıması bakımından alınması gereken tedbirlerin hepsini alacağız” ifadelerini kullandı.
Seçme ve seçilme hakkı kişilerin en temel hak ve özgürlüklerinden olup, anayasa ile güvence altına alındığını kaydeden Vali Yavuz, “Anayasa ile güvence altına alınan bu hakların kullanılmasının yolu güvenli bir ortamda yapılacak seçimlerden geçmektedir. Bizim yasalarla tayin edilen görevimiz ise, seçim takvimin başladığı andan itibaren sandıkların seçim kurullarına teslim edilmesine kadar geçen sürede seçim güvenliğini sağlamaktır” dedi.
Siyasi parti temsilcilerinin bu süreçte öncelikle Muş’un menfaatleri için çalışacakları inancında olduğunu vurgulayan Vali Yavuz, “26. Dönem Milletvekili Seçimi’nde rekabetin birbirine tahammül ve karşılıklı saygı içinde yürütüleceğini umuyoruz. Siyasi partilerimizin ve adaylarımızın bu süreçte uyması gereken bir takım kurallar var. Seçimlerin güvenliğinin alınması, huzur içerisinde yapılması için her türlü tedbiri aldığımızı ve alacağımızı bir kez daha paylaşmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Muş’ta Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ekim 2015 tarihinde saat 17 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muş’ta Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ

23 Mart 2018, Cuma
 • İmsak
  04:44
 • Guneş
  06:07
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  15:53
 • Akşam
  18:35
 • Yatsı
  19:52
Sayfa Başı