MUŞ HABERLERİ

Muş’ta ‘Kalite Yönetim Sistemi’ Eğitimleri Verilecek

IHA
15.10.2015 - 15:58Son Güncelleme : 15.10.2015 - 15:59

MUŞ TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI FATİH CENGİZ, DAKA DESTEKLİ PROJE İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ

IHA

Muş’ta, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) teknik destek programı kapsamında ‘Kalite Yönetim Sistemi’ eğitimleri verileceği belirtildi.
Muş Ticaret ve Sanayi Odası’nın kamu çalışanlarına ve oda üyelerine yönelik hazırladığı ve DAKA tarafından desteklenen proje ile toplam kalite yönetiminin uygulanması ve bilgili personelin yetişmesi amaçlandığı açıklandı. Proje ile ilgili bir açıklama yapan Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Cengiz, üyelerin bu eğitime önem vermesi gerektiğini söyledi. Kamu kurumunun görevlendireceği ve üniversite öğrencilerinin de eğitime katılabileceğini ifade eden Cengiz, “Muş Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’na (DAKA) sunulan teknik destek kapsamında oda üyelerimize ve kamu çalışanlarına yönelik Kalite Yönetim Sistemi hakkında eğitim verilecektir. 19 Ekim Pazartesi günü sabah 09.30’da başlayacak eğitime tüm oda üyelerimiz ile kamu kurumlarının görevlendireceği kamu personelleri ve üniversite öğrencileri katılabilir” dedi.
TSO olarak iş gücünü ve insan kaynaklarının gelişmesine önem verdiklerini kaydeden Cengiz, “Kurum ve kuruluşlarının uluslararası rekabet ortamında güçlü bir biçimde yer alabilmesinin temel koşullarından biri olan ‘Toplam Kalite Yönetimi’nin uygulanabilmesi, bu konularda yetişmiş iş gücü ve bilgili personelin varlığına bağlıdır. İşte hazırladığımız bu eğitim; ihtiyaç duyulan bu iş gücünü ve insan kaynaklarını yetiştirmeyi hedefliyor. Bu nedenle günümüz şartlarında birçok şirket ve işletmenin toplam kalite yönetim sistemine dahil olduğu görülmektedir. İlimizde de bu konuda değişik sektörlerde faaliyette bulunan bazı şirketlerimiz, Toplam Kalite Yönetim Sistemi’ne dahil olmuştur” diye konuştu.
Eğitimden kimlerin yararlanabileceği ile ilgili bilgiler veren Cengiz, “Çalıştıkları firmalarda kalite kavramının yerleşmesini arzulayan üst ve orta kademe yöneticiler, kalite kavramıyla ilgili çalışma yapanlar, faaliyet alanları ne olursa olsun daha iyi, verimli ve karlı iş yapmak isteyen firmaların orta ve üst düzey yöneticileri, yönetici adayları, süreç yönetimi çalışmalarında aktif biçimde rol alan çalışanlar, firmaların kalite yönetim biriminde çalışmak isteyenler, kalite yöneticisi, kalite yönetim temsilcisi olarak çalışan ve kendini geliştirmek isteyenler, toplam kalite yönetimi uzmanlık belgesini almak isteyenler, yeni bir meslek edinmek isteyenler, Muş Ticaret ve Sanayi Odası olarak son derece önem verdiğimiz bu eğitime oda üyelerimizin gerekli ilgiyi göstermelerini bekliyoruz. Konusunda uzman ADN Danışmanlık Firması’nın Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Muzaffer Kıraç tarafından verilecek bu eğitim programına tüm üyelerimizi davet ediyor ve katılımlarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Muş’ta ‘Kalite Yönetim Sistemi’ Eğitimleri Verilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 15 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muş’ta ‘Kalite Yönetim Sistemi’ Eğitimleri Verilecek haberi güncellenecektir.

  MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:19
  • Guneş
   05:57
  • Öğle
   12:16
  • İkindi
   15:40
  • Akşam
   18:15
  • Yatsı
   19:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı