MUŞ HABERLERİ

Muş’ta Doktorun Azmi Çalışma Performansını Arttırdı

IHA
17.10.2015 - 15:26Son Güncelleme :

MUŞ DEVLET HASTANESİ MİKROBİYOLOJİ UZMAN DR. ÜLKÜ ÜLVER, ÖRNEK DAVRANIŞTA BULUNDU

IHA

Muş Devlet Hastanesi Merkez Laboratuvarı Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Ülkü Ünver’in üstün gayretleri personelin çalışma azmini arttırarak hastalara daha hızlı hizmet sunmaya yardımcı oldu.
Hastanenin Merkez Laboratuvarında hastalara daha hızlı hizmet verilmesi için çeşitli değişiklikler yapan Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Ülkü Ünver, personelin çalışma performansını artırma amacıyla boş koridoru kafeteryaya çevirdi. Daha önce Mikrobiyoloji Laboratuvarı ve Biyokimya Laboratuvarının ayrı olduğu için personellerin bir birinden ayrı olduğunu belirten Uzman Dr. Ülkü Ünver, şuanda sağlıklı bir ortamda daha verimli hizmet verdiklerini söyledi. Hastaların laboratuvarların hemen oluşturulan ortamda anında tahlillerini verdiğini ve hiçbir şekilde personelle karşılaşmadan çok daha hızlı hizmet aldığını ifade eden Dr. Ülver, “Mikrobiyoloji Laboratuvarı ayrı, Biyokimya Laboratuvarı ayrı olduğu için personelde birbirinden ayrıydı. Çok sağlıksız koşullarda çalışıyorlardı. Bu cihazların içerisinde dinlenme alanları da vardı. Hem o cihazların içeresinde bulunuyorlardı hem de o cihazların içerisinde bazen mola vermek durumunda kalıyorlardı. Biz o durumu bozduk. Ne Mikrobiyolojiyi ayırdık ne de Biyokimyayı birbirinden ayırdık her ikisini birleştirdik. Hastalar eskiden bu koridorlarda geziyorlardı. Kafemiz kurulmayana kadar hastalarımız personellerimizin başında ‘benim sonuçlarım nerede kaldı’ diye sıkıştırıyorlardı. Bütün personellerimiz çok gergin oluyorlardı” dedi.
Laboratuvarların olduğu bölümde sistemi tamamen değiştirdiklerini kaydeden Dr. Ülver, şunları söyledi: “Hastaların içeriye girmesini engellemek için dışarıya mikrobiyoloji ve biyokimya kabul merkezi ünitemizi kurduk. Kan almayı hemen laboratuvarın yanına getirdik. Dolayısıyla süreden de ve hastalarında kat kat dolaşmasından da hastaları kurtarmış olduk. Hem eziyet hem süre açısından hastalar karlı çıktılar. Şimdi hasta gelip barkodunu getiriyor tüpünü alıyor kan almaya geçiyor. Kan almada kanını verdikten sonra kan pencereden laboratuvarın direk içerisine geliyor. Arkadaşlarımız bunları alıp laboratuvara götürüp oradaki işlemi yapıp hangi tahlil, hangi tetkik istendiyse hangi cihaza gitmesi gerekiyorsa onları yayıyorlar. Sonrasında testler çalışılıp sonuçlar sisteme giriliyor. Bazen hastalarımız yolda tüplerini kaybediyorlardı, karışıklık oluyordu ‘tüpümü kaybettiniz’ diye problem çıkıyordu. Tüm bu sorunlardan kurtulduk.”
Yapılan çalışmanın Muş halkına hediye ettiklerini vurgulayan Dr. Ülver, “Biz laboratuvarı her açıdan burada sağlıklı, düzgün işler hale getirdik. Muş halkına hediyemiz olsun, güle güle kullansınlar diyoruz. Gerekli izinleri aldıktan sonra kafemiz için 400 TL para harcadık. 5-6 gün boyunca arkadaşlarımızla beraber burada çalıştık. Burayı neredeyse hiç para harcamadan bu hale getirdik. Burası için harcanacak 20-30 bin TL devletin kasasında kaldı. Şu anda düzgün işleyen bir sistem oldu. Personellerin tüm ihtiyaç alanları buradadır. 24 saat çayları kahveleri buradadır masa sandalyeler sürekli buradadır. Personeller laboratuvardan çıktıktan sonra çay, kahvelerini burada içerek dinlenme fırsatı buluyor. Burada dinlenen personel tekrar laboratuvara gider çalışmasına kaldığı yerden devam eder. Personeller de bu durumdan memnunlar, hastalar daha çok memnunlar açıkçası” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Muş’ta Doktorun Azmi Çalışma Performansını Arttırdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 15 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muş’ta Doktorun Azmi Çalışma Performansını Arttırdı haberi güncellenecektir.

MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:14
 • Guneş
  06:56
 • Öğle
  12:11
 • İkindi
  14:48
 • Akşam
  17:05
 • Yatsı
  18:35
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı