MUŞ HABERLERİ

Muş’ta Daka Destekli Projenin Eğitimleri Başladı

IHA
20.10.2015 - 15:56Son Güncelleme : 20.10.2015 - 15:57

MUŞ'TA DAKA DESTEKLİ BAŞLATILAN PROJENİN EĞİTİMLERİ BAŞLADI

IHA

Muş’ta, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (DAKA) teknik destek programı kapsamında desteklediği Kalite Yönetim Sistemi eğitimleri Muş Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda başladı.
Muş Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (DAKA) teknik destek programları kapsamında oda üyelerine ve kamu çalışanlarına yönelik sunulan Kalite Yönetim Sistemi hakkında eğitim verilmeye başlandı. Dr. Muzaffer Kıraç tarafından verilen eğitimlere kamu çalışanları ve oda üyeleri katıldı. Eğitimler sayesinde toplam kalite yönetimin uygulanması ve bilgili personelin yetişmesi amaçlandığı belirtildi. Bu eğitimler sonucunda Muş’ta ticaretin, işlerin daha kaliteli yapılmasını amaçladıklarını söyleyen ADN Kıraç Yönetim Danışmanlık Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Muzaffer Kıraç; "Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞTSO) ve ADN Kıraç yönetim danışmanlık şirketi iş birliğiyle 5 gün sürecek olan toplam kalite yönetim sistemi eğitimi yaptık. Bu eğitim süresi içerisinde arkadaşlarımıza toplam kalite yönetim sistemi, kaliteli yönetim ve iş adamlarımıza markalaşma, kurumsallaşma, işlerinin potansiyelini, kalitesini nasıl artırmalarıyla alakalı eğitimler verilecek. Bu eğitim süreçleri bundan sonraki dönemlerde ihtiyaç ve talebe göre branşlara ayrılıp tekrar devam edecek. Bu eğitimlerin amacı kalite standartlarının ne işe yaradığını anlatıp Muş’ta ticaretin, işlerin daha kaliteli yapılmasını, kalite seviyesini artırmaktır. Bu konu ile ilgili olarak destek veren DAKA’ya Muş Valiliğine ve Muş Ticaret ve Sanayi odasına teşekkür ediyorum” dedi.
Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞ TSO) Başkanı Fatih Cengiz, eğitimle ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada, Kurum ve kuruluşlarının uluslararası rekabet ortamında güçlü bir biçimde yer alabilmesinin temel koşullarından biri olan "Toplam Kalite Yönetimi"nin uygulanabilmesi, bu konularda yetişmiş iş gücü ve bilgili personelin varlığına bağlıdır. İşte hazırladığımız bu eğitim; ihtiyaç duyulan bu iş gücünü ve insan kaynaklarını yetiştirmeyi hedefliyor. Bu nedenle günümüz şartlarında birçok şirket ve işletmenin toplam kalite yönetim sistemine dahil olduğu görülmektedir. İlimizde de bu konuda değişik sektörlerde faaliyette bulunan bazı şirketlerimiz, Toplam Kalite Yönetim Sistemine dahil olmuştur” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Muş’ta Daka Destekli Projenin Eğitimleri Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 15 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muş’ta Daka Destekli Projenin Eğitimleri Başladı haberi güncellenecektir.

  MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:18
  • Guneş
   05:56
  • Öğle
   12:17
  • İkindi
   15:42
  • Akşam
   18:17
  • Yatsı
   19:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı