MUŞ HABERLERİ

Muş’ta Bin 500 Kişi İstihdam Edildi

IHA
27.10.2015 - 17:34Son Güncelleme :

MUŞ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE BİN 500 KİŞİ İSTİHDAM EDİLDİ

IHA

Kur Muş İl Müdürlüğü aracılığıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde çalıştırılmak üzere bin 500 kişi kura ile belirlendi.
Muş Kapalı Spor Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişlerin ardından listeler hazırlandı. Kura çekimine katılan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, 7 ay süreli olarak çalışmak üzere bin 500 personel listesinin belirlendiğini söyledi. İş-Kur tarafından verilen destekle okulların önemli bir eksikliğinin giderileceğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Arslan, personellerin 650’sinin il merkezi ve bağlı köylerde istihdam edileceğini ifade etti. Okulların temizlik ve diğer bakım ihtiyaçlarının giderileceğini kaydeden Arslan, “İş-Kur ile okullarımıza eleman verildi. Bu kişiler için kura çekimleri yapıldı. Muş il genelinde bin 500 İş-Kur elemanı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edildi. Bunların 650’si il merkezi ve bağlı köylerde diğerleri ise ilçelerde istihdam edilecekler. Bu elemanlarımız 15 Haziran’a kadar çalışacaklar. Okullarımızın temizlik ve diğer bakım işlerinde çalışacaklar. Tabi okullarımızın bu alanda personele gerçekten ihtiyacı var. Bunlar önemli bir eksiğimizi giderecek. Biz tabi okulların derslik ve öğrenci sayısına göre dağıtacağız. Tabi bazı okullarımızda hiç görevli yok, o nedenle bu elemanlar bizim önemli bir açığımızı kapatacak” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere alınan bin 500 personelin noter huzurunda ve adil bir şekilde yapıldığını ifade eden Muş Çalışma ve İş-Kur İl Müdürü Mehmet Emin Taylan ise, “Muş Çalışma ve İş-Kur İl Müdürlüğü, yılın 12 ayında istihdam sağlamak, işsize iş sağlamak, işveren kalifiye eleman bulmak için elinden geleni yapmaktadır. Ayrıca öğrencilerimize de danışmanlık yapmaktayız. Toplum Yararına Program kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve farklı kamu kurumlarımıza yönetmeliğimiz ve genelgemiz gereği çalışmalar yapmaktayız. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz için il merkezinde çalışacak olan 652 işçi için kuralar çekildi. Bu TYP kapsamındaki beden işçileri hem okulların temizliği hem de okul bahçelerinin ağaçlandırılması ve bakımı işlerinde çalışacaklardır. Muş genelinde toplam bin 500 işçi görev yapacaktır. Muş’ta okul sayımız 711 tanedir” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Muş’ta Bin 500 Kişi İstihdam Edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 17 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muş’ta Bin 500 Kişi İstihdam Edildi haberi güncellenecektir.

MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:30
 • Guneş
  07:15
 • Öğle
  12:18
 • İkindi
  14:45
 • Akşam
  17:00
 • Yatsı
  18:33
Sayfa Başı