MUŞ HABERLERİ

Muş’ta AK Parti İl Başkanlığı 5. Olağan Büyük Kongre İçin Toplantı

IHA
08.09.2015 - 17:21Son Güncelleme :

AK PARTİ MUŞ İL BAŞKANLIĞI, 5. BÜYÜK OLAĞAN GENEL KONGRE İÇİN TOPLANTI YAPTI

IHA

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muş İl Başkanlığı AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi için toplantı yaptı.
12 Eylül 2015 tarihinde yapılacak olan AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi için Muş’ta toplantı yapıldı. Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Korkut Belediye Başkanı Haşim Arık, Merkez İlçe Başkanı Halil Subaşı, Kadın Kolları Başkanı Gülay Balkaya ve il yönetimi ile üyeler katıldı. AK Parti ve AK Partililer, 14 yılın her gününü büyüme ve değişim isteyen bir ülkeye direnenlere karşı verilen haklı bir mücadeleyle geçirdiğini açıklayan İl Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Davut Aydın, “14 yılın içerisinde kritik yıllar, kritik günler, saatler, kritik zamanlar oldu. Bu kritik eşiklerin her biri vakarla, sağduyuyla, tecrübe ve birikimle, sağlam prensiplerle ve milletimizin desteği ile aşıldı. Kurucu Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın 2002 seçimlerine sokulmamasından başlayan ve sonrasında AK Parti’yi siyasetin karanlık dehlizlerinde bırakmayı hedef alan tüm senaryolar zaman içinde birer birer çöktü. AK Parti ve AK Parti kadroları bu zaman diliminde yaşanan her bir olaydan güçlenerek çıkmakla kalmadı, milletimizle olan bağını daha da sıkılaştırdı. Geçen 13 yılda demokrasi, özgüven ve kalkınmada atılan dev adımlar, çekilen her zorluğun, yaşanan her sıkıntının, darboğaz gibi görülen her geçidin, sabırla ve azimle aşılmasının bir semeresi olarak ülkemizin kazanımlarına eklendi” dedi.
AK Parti’nin dayandığı en büyük gücün, sarsılmaz birliğinin milletin duyduğu itimat ve kurulduğu ilk günden itibaren kurucu değerlerine olan sadakati olduğunu kaydeden Aydın, “Çalışkanlık, güven, vatanperverlik, 2023-2053-2071 vizyonları ve medeniyet değerlerimizi yeniden tüm coğrafyamızla ve dünya ile bütünleştirme hedefi, bu kutlu yolculuğun taşıyıcı unsurlarıdır. AK Parti teşkilatları; üye, sandık ve mahalle yönetimlerimiz; ilçe, il, kadın ve gençlik, belediye ve Genel Merkez teşkilatlarımız ve milyonlarca seçmenimizle birlikte aziz milletimize karşı sorumluluk duygusundan, hizmet akdinden bir an bile vazgeçmemiştir. AK Parti, 3 Kasım 2002’den itibaren girilen her bir seçim, gerçekleştirilen her bir referandumda milletle sözleşmesini tazelemiştir. AK Parti’nin Türkiye’yi getirdiği gelişmişlik çizgisi, bir siyasi partinin sandıktan çıkan iradenin ortaya koyduğu başarı hikâyesinin bir milleti ve ülkeyi nasıl dönüştürebileceğinin ispatı olmuştur” şeklinde konuştu.
Tüm dünya 14 yıl boyunca büyük bir hayranlıkla, ilgiyle ve takdirle bu büyük mücadeleyi ve bu mücadelenin neferlerini izlediğini vurgulayan Aydın, “Kurucu Lideri 10 Ağustos 2014 de ilk kez halkoyuyla seçilen Cumhurbaşkanı olan AK Parti, kendi içindeki nöbet değişimini de milletin ve tarihin beklediği sorumlulukla gerçekleştirmiştir. AK Parti, 27 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleşen 1. Olağanüstü Büyük Kongre’de Genel Başkanlığına Sayın Ahmet Davutoglu’nu getirerek birlik ve sorumluluk içinde siyasette devamlılık ve uyumun en güzel örneğini ortaya koymuştur” şeklinde sözlerini tamamladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Muş’ta AK Parti İl Başkanlığı 5. Olağan Büyük Kongre İçin Toplantı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 17 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muş’ta AK Parti İl Başkanlığı 5. Olağan Büyük Kongre İçin Toplantı haberi güncellenecektir.

  MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   04:47
  • Guneş
   06:25
  • Öğle
   12:09
  • İkindi
   15:09
  • Akşam
   17:32
  • Yatsı
   18:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı