MUŞ HABERLERİ

Muş’ta 425 Kilometre Asfalt Yapıldı

IHA
22.10.2015 - 15:00Son Güncelleme : 22.10.2015 - 15:01

MUŞ'TA 425 KİLOMETRE ASFALT ÇALIŞMASI YAPILDI

IHA

MUŞ (İHA) – Muş İl Genel Başkanı Ömer Çetinkaya, bu yıl 425 kilometre asfalt ve 400 kilometre stabilizenin yapıldığını belirterek, “Bu yıl hizmet yılı oldu” dedi.
2015 yılı yatırım programı kapsamında köy yollarına çok ciddi bir şekilde ağırlık verdiklerini belirten İl Genel Meclis Başkanı Ömer Çetinkaya, “İl Genel Meclisi olarak, yatırım programımızı hazırlarken tamamen ihtiyaç ve aciliyet durumuna göre hazırladık. Bu doğrultuda öncelik verilen ve yolda sıkıntı çeken köylerimizden başlandı. Biz bu yatırım programını hazırlarken her bölgeden meclis üyelerimizin sıkıntıları aktarması ile bir plan çıkardık. Buna göre bu yıl 191 kilometre 1. kat, 235 kilometre 2. kat olmak üzere toplam 425 kilometre sadece asfalt çalışması yapılmıştır. Halen çalışmalar devam ediyor. Bu gerçekten çok önemli bir aşamadır. Yani Muş tarihinde ilk defa bu kadar düzenli ve başarılı bir çalışma yapıldığını göstermektedir” dedi.
Köy yollarında asfalttın yanında sadece 400 kilometre stabilize yol çalışmasının yapıldığını kaydeden Çetinkaya, “İl Genel Meclisimizin almış olduğu kararlar doğrultusunda İl Özel İdaresi ekiplerimiz sadece asfalt değil bunun yanında 400 kilometre stabilize çalışması yapmıştır. Özellikle hizmetin gittiği bölgelerde halk çalışmaları takdir ile karşılamış ve bu da bizi onure etmiştir. Asfalt ve stabilizenin yanında rotmis dediğimiz yama çalışmaları da uygulanmış ve 600 kilometre yolumuz onarılmıştır” diye konuştu.
Yol çalışmalarında özellikle dağlık ve engebeli olan bölgelerde 4 adet köprünün yapıldığının altını çizen Meclis Başkanı Çetinkaya, “Bilindiği gibi Muş ilimizin nüfusunun yüzde 60’ı kırsalda yaşıyor. Yani dağınık bir yerleşkeye sahibiz. Bu da bizim hizmet alanımızı çok ciddi bir şekilde arttırıyor. Özellikle dağlık ve engebeli arazilerden geçen yollarımızda köprü ve menfez ihtiyaçları vardır. Bu bağlamda 4 adet köprü yapılmıştır. Ayrıca 60 adet yerinde menfez çalışması yapılarak hizmete açılmıştır. Yani sadece yol, stabilize, asfalt yapmakla sınırlı kalınmıyor. Bunların yanında köprü, yerinde menfez ve sanat yapıları da yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.
Köy yolları ile sınırlı kalmayıp hatta mezralara dahi hizmetin gittiğini vurgulayan Çetinkaya, “Daha önceki dönemlerde köylere gitmeyen hizmetler şu anda mezralara kadar gidiyor. Hayvancılık alanında ve nüfusun olduğu mezralarda arazi ve yollar genişletiliyor, düzene sokuluyor. Yani yaylaya giden vatandaşımız bile bu hizmetlerden faydalanıyor. Göreve geldiğimiz günden beri diyoruz ki tek amacımız hizmettir. Hiçbir tarafa çekmeden bu memleketin insanı olarak sorunlarımızı biliyor ve çözüyoruz. Biz görevimizin bilincindeyiz ve her zaman dediğimiz gibi hiçbir zaman kamu malını savurmadık, kimseye peşkeş çekmedik. Biz kamu malını kamuya hizmet etmesi için kaynakları en verimli şekilde kullandırıyoruz. Bu bağlamda karar alan başta İl Genel Meclis üyelerimize ve İl Özel İdaresi’nin tüm çalışanlarına halkımız adına teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Muş’ta 425 Kilometre Asfalt Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 15 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muş’ta 425 Kilometre Asfalt Yapıldı haberi güncellenecektir.

  MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:18
  • Guneş
   05:56
  • Öğle
   12:17
  • İkindi
   15:42
  • Akşam
   18:17
  • Yatsı
   19:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı