MUŞ HABERLERİ

Muş İl Genel Meclisi’nden ‘Kum Santrali’ Açıklaması

IHA
04.09.2015 - 15:52Son Güncelleme : 04.09.2015 - 15:53

MUŞ İL GENEL MECLİSİ, EYLÜL AYI TOPLANTILARINI SÜRDÜRÜYOR

IHA

Muş İl Genel Meclisi Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Fikri Galip Aksak, Bulanık ilçesine bağlı Yoncalı Belediyesi sınırları dışında yapılan kum eleme santralinin sit alanı içerisinde kurulduğunu belirterek, tesisin bir an önce kapatılması, ilgili personel ve yöneticiler hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatılması gerektiğini söyledi.
Muş İl Genel Meclisi’nin 2015 yılı eylül ayı toplantısı devam ediyor. Meclis Başkanı Ömer Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 8 gündem maddesi görüşüldü. Açılış, yoklama, önceki toplantı tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile devam eden toplantıda Bulanık ilçesine bağlı Yoncalı Belde Belediye sınırları dışında yapılan kum eleme santralinin İl Özel İdaresi yönetmeliğine uygun kurulup kurulmadığı konusunda İl Genel Meclisi’ni bilgilendirmek için görevlendirilen komisyon raporu gündeme alındı. Gündem maddesi üzerine Plan ve Bütçe İhtisas Komisyon Başkanı Fikri Galip Aksak tarafından sunulan raporda, “İl Özel İdaresi Ruhsat Müdürlüğü’nden görüşmede bulunuldu. Tesisin kurulma ve çalıştırma ruhsatının olmadığı, tesisin tarım arazisi üstüne kurulmuş olduğu tespit edildi. Tesis altı aydır faaliyette bulunduğu, kurum tarafından herhangi ruhsatlandırma, denetim ve cezai işlem uygulanmadığı, idare personellerinin görevlerini laikiyle yerine getirmedikleri görülmüştür. Tesis yerinin sit alanı içerisinde yer aldığı, tesis yerinin ülkemizde yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan telli turnalarının yaşam ve üreme alanı olduğu tespit edilmiştir. Tesisin bir an önce idare tarafından kapatılması ve ilgili personeller ve yöneticiler hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatılması ivedilik arz etmektedir” denildi.
AK Parti ve DBP’li meclis üyeleri, raporu oy birliğiyle onayladılar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Muş İl Genel Meclisi’nden ‘Kum Santrali’ Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Eylül 2015 tarihinde saat 15 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muş İl Genel Meclisi’nden ‘Kum Santrali’ Açıklaması haberi güncellenecektir.

  MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:17
  • Guneş
   05:55
  • Öğle
   12:17
  • İkindi
   15:43
  • Akşam
   18:19
  • Yatsı
   19:44
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı