MUŞ HABERLERİ

Muş İl Genel Meclisi, Kız Yurdu İçin Karar Aldı

IHA
06.10.2015 - 17:41Son Güncelleme : 06.10.2015 - 17:42

MUŞ İL GENEL MECLİSİ, ESKİ KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTANESİ BİNASININ KIZ YURDUNA VERİLMESİNE ONAY VERDİ

IHA

Muş İl Genel Meclisi, mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ait eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hizmet binasının kız yurdu yapılması şartı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis etme kararı aldı.
Muş İl Genel Meclisi, 2015 yılı yatırım programı ekim ayı 4’üncü toplantısını yaptı. Meclis Başkanı Ömer Çetinkaya Başkanlığında oturumu açılan toplantıda 8 gündem maddesi görüşüldü. Açılış, yoklama ve önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile devam eden toplantıda mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ait olan ve daha önce Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi olarak kullanılan hizmet binasını gündeme getirdi. Binanın Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsisi konusunda İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünün 04.09.2015 tarih ve 5116 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebine istinaden alınan ve yeniden gündeme getirilen bina ile ilgili söz hakkı alarak açıklama yapan DBP Grup Başkan Vekili Mehmet Şakir Tuğrul, “Mevcut binanın satışı, kiraya verilmesi, kamu kurumlarına tahsisinin yapılmasını istiyoruz. Özellikle İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne kız yurdu yapılması konusunda verilmesini istiyoruz. Çünkü ilimizin nüfus çoğunluğunun kırsalda olduğunu hepimiz biliyoruz. Kız çocuklarımız büyük sıkıntı yaşıyor. Bu vesile ile mevcut binanın kız yurduna dönüştürülmesi verilecek en iyi karar olduğunu düşünüyorum” dedi.
“KIZ ÇOCUKLARIMIZIN DAHA İYİ ŞARTLARDA EĞİTİM ALMASINI İSTİYORUZ”
AK Parti Grup Başkanı Mehmet Emin Bitim ise gündem maddesi ile ilgili şunları söyledi: “Evet ilimizin nüfusunun yüzde 60’ı kırsaldadır. Muş ilimize sunulacak her türlü katkı ve yatırıma biz sonsuz destek sunmuşuzdur. Binamızın herhangi bir kamu kurumuna tahsisi yada kız çocuklarımıza yurt olarak oluşturulmasını isteriz. Kız çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim alması için elimizden gelen her türlü gayreti sarf etmeye hazırız” dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra binanın kız yurduna dönüştürülmesi için oy birliğiyle onaylandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Muş İl Genel Meclisi, Kız Yurdu İçin Karar Aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 17 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muş İl Genel Meclisi, Kız Yurdu İçin Karar Aldı haberi güncellenecektir.

  MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:16
  • Guneş
   05:54
  • Öğle
   12:18
  • İkindi
   15:44
  • Akşam
   18:20
  • Yatsı
   19:46
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı