MUŞ HABERLERİ

Muş İl Genel Meclisi ‘Çöplük’ İçin Komisyon Görevlendirdi

IHA
08.10.2015 - 12:12Son Güncelleme : 08.10.2015 - 12:13

MUŞ İL GENEL MECLİS ÜYESİ MEHMET ŞAKİR TUĞRUL, İLÇE HALKININ MUŞ'UN ÇÖPLÜĞÜNÜ İSTEMEDİĞİNİ BELİRTEREK TEPKİ GÖSTERDİ

IHA

Muş İl Genel Meclisi, Korkut ilçe halkının ‘Katı Atık Tesisi’ kurulmasına tepki gösterdiğini açıklayarak, Sağlık ve Çeşitli İşler İhtisas komisyonlarının çalışma yapması için görevlendirdi.
Muş İl Genel Meclisi, 2015 yılı yatırım programı ekim ayı son toplantısını yaptı. Meclis Başkanı Ömer Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda Korkut ilçesinde Katı Atık Tesisi’nin kurulması gündeme alındı. Gündem maddesi ile ilgili açıklama yapan DBP Grup Başkan Yardımcısı ve Korkut İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Şakir Tuğrul, ilçe halkı olarak Muş’un çöplüğünü istemediklerini belirterek, bu karara tepki gösterdi. Muş Belediyesi’nin Korkut ilçesinde çöp alanı kurmak istemesini diretmesine hiçbir anlam veremediklerini ifade eden Tuğrul, “Çöp toplama tesisi Korkut ilçemizin Kümbet mevkisinde kurulmaya çalışılıyor. Yaklaşık olarak 1,5 yıldır bunun çalışmasını yürütüyorlar. Biz Korkut halkı olarak buna karşıyız. Gerekçemiz de sağlık açısından ciddi tehditler söz konusu” dedi.
İlçe halkının katı atık tesisine şiddetle karşı olduğunu kaydeden Tuğrul, “Bir de bölge halkı buna şiddetle karşı olduğunu, muhtarların tümü bu konuyla ilgili birlikte hareket edeceğini bize deklare ederek gerekirse idari mahkemeye de başvuracaklarını beyan ettiler. Bizde Korkut İl Genel Meclisi Üyesi olarak halkın talebini mecliste dile getirdik” ifadelerini kullandı.
Defalarca ilçe halkının bu rahatsızlığını dile getirdiklerini kaydeden Tuğrul, “Daha önce bu konuyu dile getirdiğimizde geçen hafta yine Belediye Başkanı Sayın Feyat Asya başkanlığında bu konuyla ilgili bir toplantı yaparak bu konuyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Buna baktığımızda halkı esas almadan kendi girişimlerini, çalışmalarını sürdürmektedirler. Bizde buna halkın talebi üzerine gerekirse idari mahkemeye de başvuracağız. Nitekim bugün de ben meclise bir önerge verdim. Çevre Sağlık Komisyonu ve Çeşitli İşler Komisyonu tarafından da bunun çalışmalarını yapıp önümüzdeki ay tekrar meclise getirecekler” ifadelerini kullandı.
Korkut ilçesinde katı atık tesisi kurulmasının İl Genel Meclisi’nin yetkileri dışında olduğunu belirten Meclis Başkanı Ömer Çetinkaya ise, “Bu tamamen bizim görev yetkimiz dışındadır. Ancak söz konu çöplüğün kurulması düşünülen köy ise bizim sınırlarımızdadır. Bu konu ile ilgili biz sorunu dile getirilmesini istiyoruz. İlçe halkı kesinlikle bu duruma karşıdır. Bununla ilgili komisyon görevlendirdik ve komisyonun hazırlayacağı rapor bizim için önemlidir. Bu rapor yetkili kurumlara iletilecektir” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Muş İl Genel Meclisi ‘Çöplük’ İçin Komisyon Görevlendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 12 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muş İl Genel Meclisi ‘Çöplük’ İçin Komisyon Görevlendirdi haberi güncellenecektir.

  MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:20
  • Guneş
   05:58
  • Öğle
   12:16
  • İkindi
   15:39
  • Akşam
   18:14
  • Yatsı
   19:39
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı