MUŞ HABERLERİ

Muş Belediyesi’nden Yol Onarım Çalışması

IHA
05 Ekim 2015 - 16:08Son Güncelleme : 05 Ekim 2015 - 16:09

MUŞ BELEDİYESİ YOLLARDA ONARIM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

IHA

Muş Belediyesi, doğalgaz çalışmalarının ardından bozulan yolları onarmaya başladı.
Şehir merkezinin çeşitli bölgelerinde yapılan altyapı ve doğalgaz çalışmalarından dolayı yollarda meydana gelen tahribatlar giderilmeye başlandı. Yapılaşma ile birlikte bazı mahallelerde altyapıların artık ihtiyaca cevap verebilecek durumda olmadığını belirten Belediye Başkanı Feyat Asya, vatandaşların bu sıkıntısını ertelememek için var olan imkanları seferber ederek altyapı döşemeleri gerçekleştirdiklerini söyledi. Ayrıca doğalgaz döşemeleri içinde artık Muş’un kaybedecek vaktinin olmadığını ve bu vesile ile bir an önce çalışmaların başlamasını arzuladıklarını kaydeden Asya, “Doğalgaz bu şehrin yıllardır özlem duyduğu bir hizmetti. Bunun artık ötelenmeden vatandaşlarımıza sunulması gerekiyordu. Bizde bu yıl sezon başından itibaren çalışmalarımızın başlaması için düğmeye bastık. Kısa sürede kentin doğalgaz döşeme çalışmalarını tamamlamayı ve bu sıkıntıyı gidermeyi hedefliyoruz” dedi.
Bozulan yollar ve onarım çalışmaları ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, “Bu yıl başta sürücüler olmak üzere vatandaşlarımızdan yollarla ilgili çeşitli şikayetler aldık. Birçok vatandaşımızın da desteğini gördük. Sizlerde takdir edersiniz ki, altyapı gibi bir hizmetin hayata geçmesi için yolların yıkılması, bozulması kaçınılmazdır. Kanalizasyon döşemesi veya doğalgaz döşemesi için kazı çalışmaları yapılmak zorundadır. Yolları kazmadan döşemenin yapılabileceği bir sistem henüz icat edilmedi. Belediyenin de gücü ve imkanı bellidir. Öyle bir günde kazı çalışmaları yap, bir günde döşeme çalışmalarını tamamla, bir günde yolların onarımını bitirecek imkan ne Muş Belediyesi’nde var, ne Bursa, ne de İstanbul belediyelerinde var. Çok güzel bir atasözü var, ‘sabır acıdır ama meyvesi tatlıdır.’ Vatandaşlarımızdan sabırlı olmalarını diliyorum. Allah’ın izni ile önümüzdeki sene Muş’un altyapısını tamamen değiştirmek için çalışmalara başlayacağız. Yolları da bozacağız, gerekirse kaldırımları da yıkacağız. Bu aralar ekiplerimiz kentin çeşitli bölgelerinde yol ve kaldırım onarım çalışmalarını sürdürüyorlar. Altyapı hizmetlerinden dolayı bozulan yolları kış gelmeden onaracağız. Bize güvenip destek verenleri mahcup etmeyeceğiz inşallah. Muş’un bugüne kadar ötelenen hizmetlerden yararlanması ve eksikliklerinin giderilmesi için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Muş Belediyesi’nden Yol Onarım Çalışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 16 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muş Belediyesi’nden Yol Onarım Çalışması haberi güncellenecektir.

  MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   03:42
  • Guneş
   05:28
  • Öğle
   12:27
  • İkindi
   16:11
  • Akşam
   19:07
  • Yatsı
   20:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı