ANTALYA HABERLERİ

Muratpaşa'dan 9000 metrekarelik dönüşüm

DHA
27.03.2016 - 12:29Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - YILLARDIR halk sağlığı ve güvenliğini tehdit eden Muratpaşa Mahallesi'ndeki 22 gecekonduyu yıkan Muratpaşa Belediyesi, temizlik çalışmasını sürdürüyor. Yaklaşık 9000 metrekarelik alanda dönüşüm projesi uygulanacak.

Muratpaşa Belediyesi, kent ortasında kalan ve halk sağlığı ile güvenliğini tehdit eden gecekonduları yıkıp, bu alanları temizliyor. Muratpaşa Mahallesi 598 adada yıkım çalışmalarını tamamlayan Muratpaşa Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ile alanı temizlemeye başladı. Muratpaşa Belediyesi, temizlik çalışmaları sırasında fare ve benzeri haşerelere karşı da gerekli mücadeleyi yapıyor. Muratpaşa Belediyesi, dönüşüm projesi uygulayarak alanı kente kazandıracak.

DÖNÜŞÜM PROJESİ UYGULANACAK

Haşim İşcan Kültür Merkezi yanında bulunan ve yıllardır pek çok şikayete konu olan, yıkılma tehlikesi ile can güvenliğini de tehdit eden yapıların yıkım sonrası kalan molozları da kaldırılıyor. Muratpaşa Belediyesi, temizlik çalışmalarının ardından yaklaşık 9000 metrekarelik alanı kapsayan bölgeyi ıslah edecek. Muratpaşa Belediyesi, bu alanda uygulayacağı dönüşüm projesi için alanda hissesi olan kurumlarla da görüşmelerini sürdürüyor.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Muratpaşa'dan 9000 metrekarelik dönüşüm hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 12 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muratpaşa'dan 9000 metrekarelik dönüşüm haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı