ANTALYA HABERLERİ

Muratpaşa'da sevgi ve azmin sergisi

DHA
27.04.2017 - 11:51Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, daha anne karnındayken yaşama tutunmak için mücadeleye başlayan ve 32 yıldır annesi Bilge Öztürk'ün bitmek bilmeyen desteğiyle girdiği tüm savaşları kazanan ressam Savaş Öztürk'ün resim sergisinin açılışını gerçekleştirdi.
Ressam Savaş Öztürk, henüz anne karnındayken böbrek sorunu yaşadı. Doğduğunda bir böbreği iflas etmiş, diğer böbreği de yüzde 70'i hasar görmüştü. Doktorlar 'Yaşaması mucize' dedi ama o, bir mucizeye imza attı, yaşama tutundu. Ancak Savaş'ın bu süre içinde aldığı ilaçlar onda duyma ve konuşma kaybına neden oldu.
Annesi Bilge Öztürk, hastane oğlunu ilk kez kucağına aldığı günden sonra bir kez bırakmadı. Savaş, annesiyle birlikte 32 yıldır her girdiği savayı kazanırken bu arada ressam olan kuzeni Berrin İlhan'dan resim dersleri almaya başladı.
Savaş Öztürk, soyut resme yönelirken tablolarındaki renk uyumu neredeyse mükemmele yakın bir noktaya ulaştı. Bugüne kadar 40'ın üzerinde tablo yapan ressam Öztürk, kişisel sergisini Muratpaşa Belediyesi fuayesinde Başkan Ümit Uysal'ın da katıldığı törenle açtı.
Ressam Öztürk, sergisini Başkan Uysal'a büyük bir keyifle gezdirirken yanlarında her zaman olduğu gibi anne Bilge Öztürk de vardı. Başkan Uysal, Öztürk'ün çalışmaları karşısında hayranlığını gizlemezken, etkilendiğini de ifade etti.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Muratpaşa'da sevgi ve azmin sergisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 11 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muratpaşa'da sevgi ve azmin sergisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı