ANTALYA HABERLERİ

Muratpaşa’da Mezbelelik Alanlar Kente Kazandırılıyor

IHA
13.09.2015 - 09:24Son Güncelleme :

MURATPAŞA BELEDİYESİ MEZBELELİK ALANLARI KENTE KAZANDIRIYOR

IHA

Muratpaşa Belediyesi, halk sağlığı ve güvenliğini tehdit eder nitelikteki, mezbelelik alanları, ıslah edip kent yaşamına kazandırıyor. Alanlar üzerinde kalıcı yapı yapmadan, geçici olarak, park, spor alanı ve pazar yeri olarak düzenleniyor.
MÜLKİYET VE KAMULAŞTIRMA SORUNU
İmar planlarında, kamu hizmet alanı olarak belirlenmesine rağmen, mülkiyet ve ilgili kurumların bütçe sorunları nedeniyle kamulaştırılmadığı için kaderine terkedilen, atıl durumdaki alanlar, kent yaşamına kazandırılıyor. Muratpaşa Belediyesi, halk sağlığı ve güvenliğini tehdit eden, çevre sorunlarına neden olan, mezbelelik alanları, üzerinde kalıcı yapı yapmadan, vatandaşların kullanımına sunuyor. Bu alanlar, Meclis kararı ile park, spor alanı ve geçici pazar yeri olarak kullanılıyor.
TEMİZLENİP İLAÇLANIYOR
Muratpaşa Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nce, ilçe genelinde yürütülen çalışmalar ve vatandaşlardan gelen şikayetler sonucu yapılan kontrollerde belirlenen alanlar, temizlenip, düzenleniyor. Planlarda okul, park ve ya spor alanı olarak belirlenmesine rağmen mülkiyet ve ilgili kurumların bütçe sorunları nedeniyle atıl durumdaki mezbelelik alanlar, Muratpaşa Belediyesi’nce, temizlenerek, haşarelere karşı ilaçlanıp, aydınlatılıyor.
ÖNCELİK HALK SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
Halk sağlığı ve güvenliğini tehdit eden mezbelelik alanların Antalya’ya yakışmadığını belirten Muratpaşa Belediyesi yetkilileri, “Bu tür alanları, ilgili kamu kurumları kamulaştırına veya mülkiyet sorunları çözülüne kadar, ıslahını yaparak halkımızın kullanımına sunuyoruz. İlgili kurum kamulaştırmasını tamamladığı veya mülkiyet sorunu çözüldüğünde de bu alanları boşaltıyoruz. Bizim amacımız; halkımızın güvenliğini sağlamak ve kent için olumsuz görüntüleri ortadan kaldırmak” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Muratpaşa’da Mezbelelik Alanlar Kente Kazandırılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Eylül 2015 tarihinde saat 09 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muratpaşa’da Mezbelelik Alanlar Kente Kazandırılıyor haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Ocak 2018, Cumartesi
 • İmsak
  06:37
 • Guneş
  08:01
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:53
 • Akşam
  18:16
 • Yatsı
  19:34
Sayfa Başı