ANTALYA HABERLERİ

Muratpaşa Belediyesi'nde halk günü Demircikara'da yapıldı

AA / Güç Gönel
22.01.2015 - 16:05Son Güncelleme :

- Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal: - "Temel hizmetlerde standartı yakalamak için çalışıyoruz. İnsan merkezli standartı oluşturmaya çalışıyoruz"

AA / Güç Gönel

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, "Temel hizmetlerde standartı yakalamak için çalışıyoruz. İnsan merkezli standartı oluşturmaya çalışıyoruz" dedi.

Başkanı Ümit Uysal, halk günü uygulamasına Demircikara Mahallesi'nde devam etti. Değirmenönü Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Toplantı öncesinde belediye çalışmalarıyla ilgili vatandaşları bilgilendiren Başkan Uysal, "Muratpaşa Belediyesi hizmet merkezli devlet dairesi değil, vatandaş dairesidir. Kendimizi hizmete adadık" dedi.

Demircikara Mahalle sakinlerine belediye çalışmalarını anlatan Başkan Uysal, şöyle konuştu:

"Muratpaşamız'da ilk işimiz Kırcami imar planını yapmak oldu. Ardından Muratpaşamız'da doğalgaz sorunu vardı. Doğalgaz firması ile mutabakat sağladık. 2017 sonuna kadar bütün mahallelerimizde doğalgaz çalışmalarının tamamlanması ile ilgili anlaşma sağladık. Demircikara Mahallemiz de öncelikli mahallelerimizden biridir. Temel hizmetlerde standartı yakalamak için çalışıyoruz. İnsan merkezli standartı oluşturmaya çalışıyoruz. Muratpaşa'nın yollarının üçte ikisini yenileyeceğiz. Bunun en iyi örneği Meltem Mahallesi'dir."

- "Üç atölyede üretim yapıyoruz"

Belediyenin aktif yeşil alan ve temizliğe ilişkin çalışmalarına da değinen Uysal, çöp konteynerlerini yer altına almak için çalışmaları hızlandırdıklarını söyledi.

Üç atölyede yer altı konteyner üretimi yapıldığını kaydeden Uysal, üç-dört yıl içinde Muratpaşa'nın büyük bölümünde konteynerlerin yer altına alınmış olacağını bildirdi. Park çalışmalarının da devam ettiğini belirten Uysal, "Park çalışmalarımız 20'nin üzerinde alanda devam ediyor. Bitince yeni bir 20 park çalışmasına başlayacağız. Muratpaşa'da tüm mezbelelik alanları park ve yeşil alana dönüştürüyoruz" dedi.

- "Kreş sayısı 10'a çıkacak"

Turunç Masa faaliyetlerini de anlatan Başkan Uysal, bu birimde vatandaşların isteği, şikayeti ve talebinin kayıt altına alındığın ve en kısa sürede çözümlenip vatandaşa bilgi verildiğini açıkladı.

Sorun çözümlenemiyorsa kaç günde çözümleneceği konusunda da vatandaşın bilgilendirildiğini ifade eden Uysal, "Vatandaşın arzusunun olup olmadığı sorularak standart oluşturulur. Engellilerimiz için 7 gün 24 saat hizmet vereceğiz. Halk çamaşırhanelerimiz hizmete giriyor. Yoksul annelerimiz için bir kreşimiz hizmete girdi. Hedefimiz 10 kreşe ulaşmaktır. Kadınlarımız için kurslarımız talebe göre artacaktır" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Muratpaşa Belediyesi'nde halk günü Demircikara'da yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ocak 2015 tarihinde saat 16 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muratpaşa Belediyesi'nde halk günü Demircikara'da yapıldı haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  07:58
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı