ANTALYA HABERLERİ

Muratpaşa Belediyesi Yeni Eğitim Merkezini Açtı

IHA
21.10.2015 - 13:37Son Güncelleme :

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, GENÇLİK EĞİTİM MERKEZİ'NİN BİN ÖĞRENCİYE HİZMET EDECEĞİNİ SÖYLEDİ

IHA

Muratpaşa Belediyesi tarafından bin öğrenciye hizmet verecek Muratpaşa Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (MURGEM) açıldı.
Muratpaşa Belediyesi tarafından Kızılsaray Mahallesinde yapılan MURGEM törenle açıldı. Açılışa Antalya CHP Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP İl Başkanı Semih Esen, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul ve davetliler katıldı.
BİN ÖĞRENCİYE HİZMET VERECEK
Kızılsaray Mahallesinde Yeni açılan Gençlik Eğitim Merkezinde bin öğrenciye hizmet verileceğini belirten Muratpaşa Belediyesi Başkanı Ümit Uysal, “Gençlerimizin bu tür eğitim yerleri sayesinde her türlü konuda kendisini geliştirmesini istiyoruz. Normal şartlarda eğitimde böyle ek kuruluşlara eğitim duyulmaması gerekir. Ama maalesef bizim sistemimiz böyle olduğu için ara kuruluşlara ihtiyacımız var” dedi.
ENGELLİ VE YAŞLILARA 7/24 HİZMET
Belediye hizmetlerini 3 ana gruba ayırdıklarını ifade eden Uysal, “Birincisi klasik belediye hizmetleri, yani çöp, asfalt olarak nitelendirilen hizmetlerdir. Biz belediye olarak bir yılda 100 ton asfalt döktük. 132 kilometre yol yaptık. İkinci belediyecilik hizmetleri ise altta kalanın canı çıkmasın belediyeciliğidir. Büyük balık küçük balığı yutmasın belediyeciliğidir. Komşusu açken tok yatan bizden değildir belediyeciliğidir. 200 TL gibi bir aidatlar 400 çocuğumuzu sokaktan kurtardık. İhtiyaç olduğu sürece kreş açmaya devam edeceğiz. Yaşlı evlerimizden 2 bin vatandaşımız yaralanıyor. Engelli merkezlerimizle 7-24 engelli ve yaşlı kardeşlerimize ekip gönderiyoruz” dedi.
İNSANIN OLDUĞU HER YERE HİZMET
Eğitim hizmetinin kamu hizmetinin bir parçası olduğunu vurgulayan Başkan Ümit Uysal, “Belediye olarak üçüncü sıra hizmetlerimizde binalar geliyor. Bunun için bütün mahallelerimizde gençlerimize vatandaşlarımıza her konuda eğitim ve hizmet verecek yatırımlarımız devam edecek. Dershaneler kapandı. Ama yoksul vatandaşlar için ihtiyaç var, üniversite sınavına girecek kardeşlerimiz için ihtiyaç var. Biz belediye kurslarımız ile bu ara boşluğu doldurmak istiyoruz. Çocuğumuz bu tür eğitim merkezlerine girdiği zaman kendini geliştirsin istiyoruz. Hizmeti alanın ciddiye alması için katkı payı alıyoruz ve daha geniş kitlelere ulaşmak istiyoruz. Kısaca biz insanın olduğu her yere hizmet götürmek istiyoruz.” Gençlik Eğitim Merkezi’nin kurulduğu binada dershanesi olan ve tüm malzemeleri bağışlayan Vahap Yılmaz’a Başkan Uysal tarafından teşekkür plaketi verildi. Açılışın ardından Başkan Ümit Uysal Gençlik Eğitim Merkezi’ni gezdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Muratpaşa Belediyesi Yeni Eğitim Merkezini Açtı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 13 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muratpaşa Belediyesi Yeni Eğitim Merkezini Açtı haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:31
  • Guneş
   07:06
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:54
  • Akşam
   18:18
  • Yatsı
   19:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı