ANTALYA HABERLERİ

Muratpaşa Belediyesi Ermenek Problemini Yeniden Meclise Taşıdı

IHA
23.10.2015 - 11:02Son Güncelleme :

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL YASAL FARKIN ORTADAN KALDIRILMASINI İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ

IHA

Ermenek Mahallesinde hazine’ye ait taşınmazların yapı sahiplerine satışına imkan tanıyan yasal düzenlemenin, belediye arsalarını da kapsamasını sağlamak için Muratpaşa Belediyesi’nin çalışmaları sürüyor
Belediye, hazine’ye ait taşınmazların üzerindeki yapı sahiplerinin sorununun çözümüne imkan sağlayan 4706 sayılı kanunun 5. Maddesi benzeri bir düzenlemenin, belediyenin taşınmazlarını da kapsaması için hazırladığı taslağı Antalya Milletvekilleri’ne tekrar gönderdi. Antalya Milletvekilleri’nin; Muratpaşa Belediyesi’nin hazırladığı taslağı, kanun teklifi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na sunması bekleniyor.
BAŞKAN UYSAL:" YASAL FARKIN ORTADAN KALDIRILMASINI İSTİYORUZ"
Hazırladıkları ve daha önce de milletvekillerine sundukları tasarı hakkında bilgi veren Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “4076 sayılı kanuna göre; belediye sınırları içindeki Hazine arazileri, 2000 yılından önce yapılaşmış ise, yüzde 10’unu peşin yatırmak üzere beş yıllık vade ile taksitle hak sahibine satılıyor. Ermenek Mahallemiz’de, Hazine değil de belediye arazisi olduğu için, İhale kanuna tabi olarak satılabiliyor. Belediyeye ait arazilerde de, 4706 sayılı yasa hükmünün genişletilerek uygulanmasını, yasal farkın ortadan kaldırılmasını istiyoruz” dedi.
Muratpaşa Belediyesi, 7 Haziran’da yapılan genel seçimlerden 4 gün sonra 11 Haziran’da; tapu sorununun çözümü için Antalya Milletvekilleri ile biraraya gelmişti. 2000 yılından önce Ermenek Mahallesi’ndeki, belediyeye ait arsalar üzerine ev yapmış olanlara, bu alanların satışını öngören tasarı, 11 Haziran’da; toplantıya katılan CHP ve MHP’li Milletvekilleri’ne sunulmuş ancak TBMM’nin toplanamaması ve erken seçim kararı nedeni ile gündeme alınamamıştı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Muratpaşa Belediyesi Ermenek Problemini Yeniden Meclise Taşıdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 11 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muratpaşa Belediyesi Ermenek Problemini Yeniden Meclise Taşıdı haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:28
  • Guneş
   07:03
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:57
  • Akşam
   18:22
  • Yatsı
   19:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı