ANTALYA HABERLERİ

Muratpaşa Belediyesi, Çocuk Köyü Kuruyor

IHA
20.10.2015 - 14:05Son Güncelleme :

MURAPTAŞA BELEDİYESİ TARAFINDAN KURULACAK OLAN ÇOCUK KÖYÜ'NÜN 23 NİSAN'DA AÇILMASI PLANLANIYOR

IHA

Çocukların doğal ve güvenli ortamda eğlenirken öğrenebileceği, sosyalleşebilecekleri, teknolojik ürünlerin olmadığı bir çocuk köyü kurmayı planlayan Muratpaşa Belediyesi; uzman eğitimcilerin görüşlerini alıyor
İştiraki olan Falez A.Ş. aracılığıyla Antalya’ya bir çocuk köyü kazandırmayı planlayan Muratpaşa Belediyesi, proje için eğitimcilerden görüş istedi. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; Çocuk Köyü Projesi için Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, kentte bulunan kreş ve anasınıfları temsilcileri ile biraraya geldi. ‘Muratpaşa’ya özgü bir proje olacak. Hepimiz, çocuklarımızın, oyun için bile kapalı alanlara hapsedilmesinden şikayetçiyiz. Çocuklarımız çok eğlensin, çok mutlu olsun, velilerimizde onların mutluluğunu görüp mutlu olsunlar istiyoruz’ diyen Başkan Uysal, katılımcılardan Çocuk Köyü Projesi için görüş ve önerilerini istedi.
TEK KAPALI ALAN YAĞMURDAN KORUNMAK İÇİN
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, çocukların yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak, sosyal gelişimlerini sağlayacak materyalleri barındıran Çocuk Köyü’nün konseptini şöyle anlattı; “Bir jeton haznesi ya da elektronik ekrana bakarak oynayacağı bir oyun koymayalım. Kapalı alanı, sadece yağmurdan korunmak için kullanılan, tamamen açık havada olsun istiyoruz. Kapalı alanda oyun ve oyuncak istemiyoruz. Bir oyuncak; çocuğun liderlik yeteneğini geliştirsin. Bir ilerideki oyuncak takım oyunu oynayabilme özelliği katsın, grup halinde oynanan bir oyun olsun. Bir sonraki oyunda; koşsun daha sonrakinde; çizip kendi elbisesini giysin.”
23 NİSAN’DA AÇILMASI PLANLANIYOR
Bitmek bilmeyen sınavların çocuklarda, travmatik etki bırakabileceğine işaret eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; Teknolojik ürünlerle oynan oyunlar, sınavlar; çocuğun hayata karışmasını, gerçek ilişkiler kurmasını, odasından çıkmasını, bilgisayar dışında bir yere bakmasını azaltıyor önlüyor. Bütün bunlar, çocuğun psikoloji üzerinde derin etkiler bırakıyor. Çocuğun diğer ortamlarda yakalayamadığını, yakalayacağı bir ortam düzenlemek istiyoruz. Bize fikirlerinizi iletirseniz, proje ve uygulama sürecine geçeceğiz” diye konuştu. Çocuk Köyü, Değirmenönü bölgesinde bulunan ve mülkiyeti Muratpaşa Belediyesi’nin olan 15 dönümlük alanda yapılması ve 23 Nisan 2016 tarihine kadar hizmete açılması planlanıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Muratpaşa Belediyesi, Çocuk Köyü Kuruyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 14 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muratpaşa Belediyesi, Çocuk Köyü Kuruyor haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı