ANTALYA HABERLERİ

Muratpaşa Belediyesi Çalışanlarının Terör Protestosu

IHA
12.10.2015 - 16:08Son Güncelleme : 12.10.2015 - 16:09

MURATPAŞA BELEDİYE ÇALIŞANLARI, ANKARA'DAKTİ PATLAMAYI BELEDİYE BİNASI ÖNÜNDE PROTESTO ETTİ

IHA

Muratpaşa Belediyesi çalışanları, Ankara’da yapılan bombalı terörist saldırıyı lanetledi. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; insanlığın; bir gün, gelecekte; barıştan, kardeşlikten, sevgiden, saygıdan yana, bir ortam oluşturmayı başaracağını umut ettiğini söyledi
SİYAH ELBİSE GİYDİLER
Ankara’daki barış mitingine yapılan bombalı terörist saldırı, Muratpaşa Belediyesi çalışanları tarafından lanetlendi. Patlamanın gerçekleştiği saat olan 10.04’te; Muratpaşa Belediyesi hizmet binası girişinde yapılan törende; yaşamını yitirenlerin anısına, saygı duruşunda bulunuldu. Törene Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Tüm Bel Sen Şube Başkanı İlhan Karakurt, DİSK Bölge Temsilcisi Cemal Aybar, siyah kıyafetler giymiş olan belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Törende; duygusal anlar yaşandı.
Sözlerine; ‘Sevgi saygı ve barıştan yana olan bütün insanlarımızın başı sağ olsun’ diye başlayan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; Belediyemiz çalışanı, kent emekçisi Zöhre Tedik kardeşimizin oğlu Korkmaz Tedik de bu saldırıda vefat etti. Bu anlamda, biz özel olarak ayrı bir acı yaşıyoruz. Hepimizin başı sağ olsun. Anıları önünde saygıyla eğildiğim, kaybettiğimiz bütün insanlar; gönüllerde, kalplerde, insanlık tarihinde, barış, dayanışma, sevgi, saygı, kardeşlik mücadelesi içerisinde yerlerini alacak” diye konuştu.
‘İnsanlık için mücadelemiz ortak’
İnsanlığa karşı çalışanların, kirli emellerine ulaşmak için canlara ulu orta kıydığına dikkat çeken Başkan Uysal; “Kentimizde, daha nitelikli bir yaşam kurmak için hizmet eden belediye emekçisi kardeşimin mücadelesi ile kanserden insanlar ölmesin diye bilimsel çalışmalar yapan Aziz Sancar hocamın mücadelesi, sendikacı arkadaşlarımızın, bizlerin, hepimizin mücadelesi, insanlık için çalışanların mücadelesi ortaktır. İnsanlık onuru, insanlığın ilerlemesi ve barış içinde yaşamak için mücadele edenler, mücadelelerinden geri kalmayacaktır” dedi.
İnsanlık düşmanları
Siyasi ve sosyal hesaplarını insan öldürmek üzerine kuran; tüm kişi, kurum ve oluşumların insanlık düşmanı olduğunun altını çizen Başkan Uysal şöyle devam etti; “Ama bir gün inanıyorum ki bir gün gelecekte insanlar bununla baş etmeyi başaracak. İnsanlık; bir gün gelecekte; barıştan, kardeşlikten, sevgiden, saygıdan yana, hiçbir şey için insan hayatını, insanlık onurunu asla hedef almayan politik, sosyal ve psikolojik ortam oluşturmayı başaracak diye umut ediyorum.” Bombalı terörist saldırı yapıldığı an, alanda olan Tüm Bel Sen Şube Başkanı Karakurt ile DİSK Bölge Temsilcisi Aybar da, konuşmalarında saldırıyı lanetledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Muratpaşa Belediyesi Çalışanlarının Terör Protestosu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 16 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muratpaşa Belediyesi Çalışanlarının Terör Protestosu haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:38
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:26
  • Akşam
   19:02
  • Yatsı
   20:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı