ANTALYA HABERLERİ

Muratpaşa Belediyesi, ‘Ayrımcılığa Karşı Eğitimi’ Verecek

IHA
27.08.2015 - 11:17Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANTALYA

IHA

Muratpaşa Belediyesi, Dünya Barış Günü etkinlikleri kapsamında tüm personeline ‘Ayrımcılığa Karşı Farkındalık Eğitimi’ verecek.
Muratpaşa Belediyesi, İnsan Hakları Gündemi Derneği işbirliğinde, tüm personeline ‘Kamu Hizmetlerinde Ayrımcılığın, İnsan Hakkı İhlallerinin ve Her Türlü Ayrımcılığın Önlenmesi’ eğitimi verecek. Muratpaşa Belediyesi, İnsan Hakları Gündemi Derneği ile birlikte tüm personeline, ayrımcılığa karşı farkındalık yaratmak amacıyla, Kamu Hizmetlerinde Ayrımcılığın, İnsan Hakkı İhlallerinin ve Her Türlü Ayrımcılığın Önlenmesi konulu eğitim verecek. Kamu Hizmetlerinde Ayrımcılığın, İnsan Hakkı İhlallerinin ve Her Türlü Ayrımcılığın Önlenmesi eğitim programı Barış Günü etkinlikleri kapsamında 3-4 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Programda; engellilik, cinsiyet, cinsel yönelim, yaş, etnik köken, din, inanç ve siyasal düşünce gibi ayrımcılıklara karşı farkındalık eğitimi verilecek.
İNTERAKTİF TEMEL EĞİTİM
3-4 Eylül tarihlerinde iki grup halinde 09.00-16.30 saatleri arasında; ayrımcılığa ilişkin interaktif yöntem uygulanarak Muratpaşa Belediyesi çalışanlarına temel eğitim verilecek. Her gruba; Ayrımcılık Konusunda Temel Bilgiler, Hukukta Ayrımcılık, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Mahkeme Kararlarında Ayrımcılık, Türkiye’de Ayrımcılık ve Ayrımcılıkla Mücadele konu başlıklı eğitim verilecek. Daha sonra; soru cevap bölümünde ise belediye çalışanlarının karşılaştığı ya da karşılaşmaları olası durumlara ilişkin vaka çalışması yapılacak.
EĞİTMENLER
İnsan Hakları Gündemi Derneği (İHGD) tarafından, 3 Eylül Perşembe ve 4 Eylül Cuma günleri 09:00-12:00 ve 13:30-16:30 saatleri arasında verilecek eğitimde; İHGD Başkanı ve Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Günal Kurşun, İHGD Kurucu Başkanı ve Ankara Barosu üyesi Av. Orhan Kemal Cengiz, insan hakları hukuku ile ilgilenen İzmir Barosu üyesi Av. Mehmet Nur Terzi, İzmir Barosu üyesi Av. Özlem Yılmaz ve Diyarbakır Barosu Başkanı Av. Tahir Elçi eğitmen olarak görev alacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Muratpaşa Belediyesi, ‘Ayrımcılığa Karşı Eğitimi’ Verecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muratpaşa Belediyesi, ‘Ayrımcılığa Karşı Eğitimi’ Verecek haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı