ANTALYA HABERLERİ

Muratpaşa Belediye Personeli Ayrımcılığa Karşı Eğitim Alıyor

IHA
03.09.2015 - 12:11Son Güncelleme : 03.09.2015 - 12:12

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, KAMU HİZMETLERİNDE AYRIMCILIK REFLEKSİ DIŞINA ÇIKMANIN ÖNEMLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

IHA

Muratpaşa Belediyesi’nin, Dünya Barış Günü etkinlikleri kapsamında, tüm belediye çalışanlarına yönelik ‘Kamu Hizmetlerinde Ayrımcılığın ve İnsan Hakkı İhlallerinin Önlenmesi’ eğitimi başladı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, kamu hizmetlerinde ayrımcılık refleksi dışına çıkmanın önemli olduğunu söyledi
Muratpaşa Belediyesi, İnsan Hakları Gündemi Derneği (İHGD) ile birlikte tüm belediye çalışanlarına yönelik olarak, ayrımcılığa karşı farkındalık yaratmak amacıyla hazırladığı eğitim başladı. ‘Kamu Hizmetlerinde Ayrımcılığın ve İnsan Hakkı İhlallerinin Önlenmesi’ konulu eğitim programının açılışında konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, birarada yaşama bilincinin önemine dikkat çekerken, ayrımcılığa karşı çıkmanın ve bununla mücadele etmenin bir insanlık görevi olduğunu vurguladı.
AYRIMCILIK REFLEKSLERİNİN DIŞINA ÇIKABİLMEK
Barış Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen eğitim programının önemini ifade eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “Şu an yaşadığımız coğrafya, antik çağda çok farklı kültürlerin barış içinde, bir arada yaşadığı yer olan Pamfilya. Muratpaşa olarak Pamfilya’yız. Herkesi, tüm komşularımızı seviyoruz. Muratpaşamız’da, değişik inanç ve kültürlerden komşularımızla barış içinde yaşıyoruz. Kamu hizmetlerinde en çok dikkat etmemiz gereken şey; ayrımcılık reflekslerinin dışına çıkabilmek” dedi.
4 GRUP HALİNDE TÜM PERSONEL EĞİTİM ALACAK
İki gün sürecek programda; tüm belediye çalışanları, 4 grup halinde, engellilik, cinsiyet, cinsel yönelim, yaş, etnik köken, din, inanç ve siyasal düşünce gibi ayrımcılıklara karşı farkındalık eğitimi alacak. Ayrımcılık Konusunda Temel Bilgiler, Hukukta Ayrımcılık, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Mahkeme Kararlarında Ayrımcılık, Türkiye’de Ayrımcılık ve Ayrımcılıkla Mücadele konu başlıklarındaki eğitimin ardından belediye personelinin karşılaştığı ya da karşılaşmaları olası durumlara ilişkin vaka çalışması yapılacak.
EĞİTMENLER
Eğitimde; İHGD Başkanı ve Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Günal Kurşun, İHGD Kurucu Başkanı ve Ankara Barosu üyesi Av. Orhan Kemal Cengiz, insan hakları hukuku ile ilgilenen İzmir Barosu üyesi Av. Mehmet Nur Terzi, İzmir Barosu üyesi Av. Özlem Yılmaz ve Diyarbakır Barosu Başkanı Av. Tahir Elçi eğitmen olarak görev alacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Muratpaşa Belediye Personeli Ayrımcılığa Karşı Eğitim Alıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 12 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muratpaşa Belediye Personeli Ayrımcılığa Karşı Eğitim Alıyor haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   05:04
  • Guneş
   06:39
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:00
  • Yatsı
   20:23
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı