« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Murat'ın taliplisi çok

Bursaspor'da yönetimin kadro dışı bıraktığı ve 20 milyar para cezası verdiği golcü futbolcu Murat Sözkesen'e, Beşiktaş, Trabzonspor ve Gaziantespor'un ardından, Bulgaristan'ın Levski Sofya takımı da talip oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gaziantespor'un Murat'a karşılık Bursaspor'a 500 bin dolar artı Hasan Yiğit'i önerdiği bildirilirken, Bursaspor'un 750 bin dolarda ısrar ettiği kaydedildi. Bursaspor Kulübü Başkanı Erdoğan Bilenser ile Gaziantepspor Kulübü Başkanı Celal Doğan, yarın bu transferi görüşmek üzere biraraya gelecekleri bildirildi.

Beşiktaş Kulübü Menajeri Sinan Engin'in de Murat'ı arayarak, "İş bitti, seni alacağız, acele etme" dediği öğrenildi. Ancak, Murat'ın siyah- beyazlı kulübe transfer olabilmesi için öncelikle Nihat'ın İspanyol kulübü Real Sociedad'a gitmeyi kabul etmesi gerektiği kaydedildi.

Bu arada Bulgar 1. Lig takımlarından Levski Sofya da Murat'ı transfer edebilmek için harekete geçerken, Murat'ın menajeri Faruk Güler, Bulgar kulübünden transfer teklifi aldıklarını doğruladı.

Menajer Güler, "Gelen teklifleri değerlendiriyoruz. Öncelikli hedefimiz Türkiye'de bir takımla anlaşmak" dedi.
  
BÜYÜK CEZA
  
Bu arada, Bursaspor Yönetimi, kadro dışı bırakılan Murat Sözkesen'e disiplinsiz davranışlarından dolayı 20, bir televizyon programında geçen hafta yaşanan olaylarla ilgili açıklama yapan Ender Alkan'a da 3 milyar lira para cezası verdi.

Murat'ın geçen hafta yapılan ilk toplantıyı terkettiğini, ikinci toplantıya ise katılmadığını anlatan Kulüp Basın Sözcüsü Erhan Akbaş, "Bu gelişme üzerine Murat'ı kadro dışı bırakmıştık. Yönetim kurulu olarak kadro dışı bırakmakla birlikte 20 milyar lira ceza vermeyi uygun gördük. Ender de, bir yöneticimize televizyon kanalında cevap vermiştir. Bu oyuncuyada 3 milyar lira ceza verdik" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz