« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Muratbey Uşak Sportif'ten kural hatası itirazı

Türkiye Basketbol Ligi'nde Galatasaray Liv Hospital'a olaylı maçta 86-79 mağlup olan Muratbey Uşak Sportif, karşılaşmada kural hatası yapıldığı gerekçesiyle Basketbol Federasyonu'na başvurdu.

Ergin KARATAŞ / İZMİR DHA
SON GÜNCELLEME

Bitime 4 dakika 53 saniye kala 75-72 önde oldukları sırada mola aldığını hatırlatan antrenör Ozan Bulkaz, "Bu esnada rakip taraftarın neden olduğu olaylar başladı. Müsabaka 15 dakikalık duraksamanın ardından Galatasaray seyircisi salondan çıkarılınca devam etti. Oyuna bizim başlamamız gerekirken hakemler topu rakibe verdi" dedi.

Maçtan sonra itiraz etmek istediklerini ama hakemlerin salondan ayrıldığını söyleyen antrenör Bulkaz, şöyle devam etti: "Biz de kural hatası itirazımızı Basketbol Federasyonu'na yaptık. İtirazın maç bitiminden sonra en fazla 20 dakika içinde yapılması gerekiyor. Bu yüzden lehimize karar çıkmasından ümitsizim. Ama resmen elimizdeki maç hakemlerin tutarsız kararları yüzünden uçup gitti. Karşılaşma tekrar oynanmalı."

Galatasaray Liv Hospital mağlubiyetiyle ligde 16 maçta 6 galibiyette kalan Muratbey Uşak Sportif, düşme hattına da yaklaştı.

Muratbey Uşak Sportiften kural hatası itirazı OLAYLI MAÇ GALATASARAY'IN


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler