« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Murat Özyer: İyi savunma farkı getirdi

Galatasaray Cafe Crown Antrenörü Murat Özyer, Beko Basketbol Ligi'nde Antalya Büyükşehir Belediye'yi 78-66 yendikleri karşılaşmada yaptıkları iyi savunmanın skordaki farkı getirtiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Alınan galibiyetten dolayı mutlu olduklarını ifade eden Özyer, ikinci haftayı da galibiyetle kapattıklarını belirterek, “İlk periyotta yediğimiz 9 sayı bizim için iyiydi. İkinci periyotta ise rakibe 13 sayılık bir sayı marjı verdik. Yaptığımız iyi savunmayla maçın son birkaç dakikasına çok farklı önde girdik. Hüseyin'in sakat olduğu bir günde diğer oyuncularımın performansı beni çok sevindirdi” diye konuştu.

Özyer, bazı oyuncuların henüz hazır olmadığını dile getirip, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Geçen sene savunmada faydalandığımız Cemal ve Fatih'in de aramıza katılmasıyla takımın uzun rotasyonu daha iyi olacak. İçerden kolay sayı yemeyen bir ekip olacağız. Attığımız 78 sayının 5 oyuncu arasında bölündüğünü görüyoruz."

Ligin 3. haftasında 20 Ekim Cumartesi günü karşılaşacakları Alpella'nın güçlü bir takım olduğunu ve kendilerini zor bir maçın beklediğini ifade eden Murat Özyer, bu karşılaşmayı kazanarak 3'te 3 yapmayı istediklerini söyledi.

Özyer, William Avery'nin takımdan gönderilip yeni bir yabancı oyuncu alınması konusunda ise şu açıklamayı yaptı:
"William Avery konusunda menajeri ve kendisiyle bir aydır anlaşma zemini arıyorduk. Kendisinin Euroleague takımlarında bir tanesine gideceğini öğrendik. İyi bir oyuncu ve iyi bir insan ama bizle kimyası tutmadı. Bu nedenle dünkü maçta kadroya almadık. Oyuncu arayışlarımız sürüyor. Kaliteli oyuncu almak için sabretmeye devam ediyoruz."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz