Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Murat Özgörkey ölümden döndü

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  27.10.2008 - 10:48 | Son Güncelleme:

  İzmir'in Balçova İlçesi'nde Coca - Cola'nın halka arzından sonra Ege ve Akdeniz bölge faaliyetlerini bitiren Erdoğan Özgörkey Şirketler Grubu sahibi Erdoğan Özgörkey'in büyük oğlu işadamı Murat Özgörkey, direksiyon hakimiyetini kaybettiği Ferrari marka otomobiliyle bariyerlere çarptı. Özgörkey, kazadan yara almadan kurtuldu.

  İŞTE KAZADAN FOTOĞRAFLAR

  İzmir'in tanınmış işadamlarından 42 yaşındaki Murat Özgörkey, Ferrari marka otomobiliyle Çeşme otoyolunda bariyerlere çarparak ölümden döndü. Kazayı küçük sıyrıklarla atlatan Özgörkey'in, trafik ekiplerinin incelemesinde, şerit izleme ve değiştirme kuralına uymadığı belirlendi. Özgörkey ise ifadesinde otomobilinin kontrolünü biranda kaybettiğini, sonrasında da kazanın meydana geldiğini söyledi.

  Kaza İzmir- Çeşme Otoyolu, Levent Marina Kavşağı yakınlarında meydana geldi. Özgörkey Şirket Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özgörkey'in Feast Dondurulmuş Gıda Şirketi'nin başındaki oğlu Murat Özgörkey, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'ndan Çeşme yönüne doğru giderken Levent Marina ışıklarında durdu.

  Yeşil ışığın yanmasının ardından yönetimindeki kardeşi Özgörkey Otomotiv Genel Müdürü Selim Özgörkey adına kayıtlı 35 S 5575 plakalı kırmızı renkli Ferrari otomobiliyle Çevreyolu'na giren Özgörkey, kavşağı geçtikten sadece 200 metre sonra Ferrari otomobilinin direksiyon kontrolünü biranda kaybetti. Çabalarına rağmen Özgörkey'in kontrolünü sağlayamadığı otomobil, yaklaşık 25 metre sürüklendikten sonrada sağ taraftaki bariyerlere çarparak durdu. Işıklardan 200 metre sonra bariyere çarparak ön tarafı tamaman parçalanan otomobil çekiciyle kaza yerinden kaldırıldı. Kırmızı Ferrari'nin kazasını gören yoldan geçen sürücüler de cep telefonlarıyla fotoğraflarını çekti.

  Otomobilden küçük sıyrıklarla kurtulan Murat Özgörkey, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ndeki kontrollerinin ardından taburcu edildi.

  ŞERİT İHLALİ YAPMIŞ

  Kazanın ardından Bölge Trafik Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerinin incelemesinde, Murat Özgörkey'in, Karayolları Trafik Kanunu'nun 56/1a maddesi olan ‘şerit izleme ve değiştirme kurallarına uymamak’ kuralını ihlal ettiği belirlendi. Trafik ekiplerinin raporlarını da buna göre düzenledikleri bildirildi.

  ‘BİR ANDA HAKİMİYETİ KAYBETTİM’

  Kazayla ilgili soruşturma yürüten Balçova Merkez Karakolu ekiplerine de ifade veren Murat Özgörkey'in, kavşağı geçtikten sonra biranda otomobilin arka bölümünün sağa sola doğru gittiğini ardından da hakimiyetini kaybettiği otomobiliyle bariyerlere çarptığını söylediği öğrenildi.

  Özgörkey Ailesi'nde parçalanan otomobilin de sahibi olan kardeşi Selim Özgörkey de otomobil merakıyla tanınıyor. Selim Özgörkey, Off Road yarışlarına profesyonel olarak katılıyor ve otomobil koleksiyonuyla biliniyor.

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı