« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Murat Didin'in derdi sakatlıklar

Türkiye Basketbol Ligi'nde deplasmanda Türk Telekomspor'a 87-72 gibi farklı bir skorla yenilen ve Türkiye Kupası grup maçlarında da başarısız olan Beşiktaş'ın antrenörü Murat Didin, sakatlıklardan yakındı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Antrenör Didin, sezon başında beklenmedik sakatlıklar yaşadıklarını ve bunun da kendilerini olumsuz yönde etkilediğini söyledi.

Didin, milli maçlar yüzünden bazı oyuncuların sezon başı hazırlıklarına katılamadığını vurgulayarak, şunları söyledi:
“Lige kötü başladık. Ancak önemli oyuncuların sakatlığı bizim için dezavantaj oldu. Oyun kurucularımızdan Kerem, milli takımdan döndükten sonra hastalandı. 10-12 gün takımla çalışmalara katılamadı. Aynı pozisyondaki bir diğer oyuncumuz Mithat ise Avrupa Şampiyonası'nda sakatlandı. Bu da bizim için handikap oldu. Barış Özcan ise 12 hazırlık maçının sadece 4'ünde yer alabildi. Ayrıca Kornegay sakatlığı nedeniyle iki hafta takımdan uzak kaldı. Bu dört önemli oyuncunun çeşitli nedenlerden dolayı takımda yer almaması bizi olumsuz etkiledi.”
Murat Didin, sakat oyuncuların iyileştiğini ve takım halinde çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Yavaş yavaş istediğimiz düzeye geliyoruz” dedi.

“SİYAH-BEYAZ BAŞARI HER YERDE OLACAK”

Alınan başarısız sonuçların hedeflerinden sapmaya neden olmayacağını kaydeden Didin, “Siyah-beyaz başarı her yerde olacak” diye konuştu. Beşiktaş olarak hedeften hiçbir şekilde sapmadıklarını kaydeden Didin, “İyi bir kadroya sahibiz. Sakatların iyileşmesi ve takıma katılmasıyla normal basketbolumuzu oynayacak seviyedeyiz. Çalışan her takımın yaptığı gibi biz de çok çalışıp başarılı olacağız. Taraftarlarımızla bütünleşip şampiyonluk için mücadelemizi vereceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz