« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Murat Didin: Önemli bir galibiyet aldık

Türkiye Basketbol Ligi'nin güçlü ekiplerinden Beşiktaş Cola Turka'nın antrenörü Murat Didin, Tuborg Pilsener karşısında önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Murat Didin, 3 maçlık deplasman serisinin ardından, Tuborg Pilsener maçında Akatlar'da taraftarın karşısına çıktıklarını belirterek, “Tuborg Pilsener, son dönemde büyük bir çıkış içindeydi. Son 8 maçlarının 7'sini kazanmışlardı. Bizim için Tuborg Pilsener'i yenmek çok önemliydi. Önemli bir rakibimizi yenerek, zirvedeki konumumuzu koruduk” diye konuştu.

“Bizim için galibiyet, savunmadan geçiyordu” diyen Didin, ”Akatlar'ın enerjik ortamı, artı seyircimizin her zamanki gönülden desteği ile iyi bir direnç yakaladık. Her geçen dakika artan savunma bütünlüğü ile Tuborg Pilsener'i mağlup etmeyi başardık. Son 5 dakikada farkı 12 sayıya çıkardıktan sonra, iyi hücum edebilseydik, savunmamızın mükafatını daha farklı bir galibiyetle alabilirdik” şeklinde konuştu.

Sakatlığı süren ABD'li oyuncuları Elliot'ın her geçen gün düzeldiğini anlatan Didin, bu oyuncunun 3 ile 4 hafta içinde takımla birlikte olabileceğini ifade etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler