« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Murat Didin: Akıl almaz bir durum

G.Saray Cafe Crown forması giyen Cemal Nalga'nın Almanya'daki hazırlık maçlarında forma giymesinin ardından bu suça göz yumduğu ifade edilen iki Türk antrenörden Murat Didin ilk kez konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

NTV Spor'da yayınlanan Spor Servisi programına telefon ile katılan DB Skyliners Antrenörü Murat Didin, bu olayı basiret bağlanması olarak yorumladı ve şu sözlerle konuşmasına başladı:

"Hiç kimseye yarar getirecek bir durum değil. Ben bilsem veya maçtan önce bu durumu bize bir şekilde söyleseler, derim ki "neden yapıyorsunuz." Gerçekten akıl almaz bir durum."

Maç içerisinde durumu farketmediğini belirten Didin, ben oyunda kimin kaç numara giydiğini değil kim rotasyona gidiyor, kim baskı yapıyor gibi şeylere baktığını ifade ederek şunları kaydetti:

"Saha içerisinde iken bu durumu farketmemiz mümkün değil. Ama maçın ardından küçük oğlum Ahmet, yemekte bu durumu farkettiğini söyledi. Benim aklıma böyle birşey gelmediği için "bırak bu abuk subuk işleri, Cemal belki formasını unutmuştur" dedim. Ben böyle birşeyi farketsem direk uyarırdım. Takımın geleceği var, iyi de bir ekip kurmuşlar. Neden böyle birşey yaptıklarını sorardım."

Altyapılarda belki böyle birşey olabilir ama bu kadar profesyonel bir ortamda olması gerçekten çok şaşırtıcı diyen başarılı teknik adam sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz çok fazla hazırlık maçı yaptığımız için tüm kalbimle söylüyorum ki böyle bir olaydan haberim yok. Böyle bir hata yapılamaz. Eskiden hazırlık maçında meydana gelen bir olaya ceza verilmezdi. Hazırlık maçında olan bir olaya da ceza veriyorsan bu cezayı resmi maçta çektirirsin."

Oyak Renault kulübünün geçtiğimiz ay içerisinde maç kasedini istediğini belirten Didin, kaset konusu da şöyle açıklık getirdi:

"Dün federasyon beni aradı ve ilk kez maçın kasedini istedi. Geçtiğimiz ay içerisinde Oyak Renault'dan bu maçın kasedini istemişler. Ben de yetkili arkadaşıma verilmemesini söyledim. G.Saray'a bir sorarız "tamam" derlerse veririz dedim. Çünkü, kasedin bu olay ile ilgili değil, teknik meseleden dolayı istendiğini düşündüm.  Hiçbir kulübe vermiyoruz. Hazırlık maçı olduğundan herkes seyredemediği için karşılaşacakları rakibin maç kasedini vermek saygısızlıktır. Beni TBF'den aradıkların da bana sordular ve ben de Cemal'in bu maçta oynadığını söyledim. Kimin formasıyla oynadı sorusunu sordukların da ise hatırlamıyorum dedim."


Bunları da Beğenebilirsiniz