Gündem Haberleri

  Murat Demirel'in nakli ertelendi

  Hürriyet Haber
  26.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kasırga Operasyonu soruşturma kapsamında tutuklanan ve aralarında Yahya Murat Demirel'in de bulunduğu 11 kişi, Şeker Bayramı ve yeni yıla Ankara Merkez Kapalı Ceza ve Tutukevi'nde girecek.

  Adalet Bakanlığı, ''Kasırga Operasyonu'' soruşturması sonunda ''yetkisizlik'' kararı verilmesinin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Yahya Murat Demirel'in nakillerinin Ankara Merkez Kapalı Cezave Tutukevi'nden İstanbul'a yapılması telebini, dava açılacak mahkemeden herhangi bir istekte bulunuluncaya kadar erteledi.

  Ankara DGM Cumhuriyet SavcısıNuh Mete Yüksel'in yetkisizlik kararı vererek, dosyayı İstanbul DGM Cumhuriyet Başsavcılığı'na göndermesinin ardından, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Egebank'ın eski sahibi Yahya Murat Demirel'in de aralarında bulunduğu 11 kişinin nakillerinin de İstanbul'a yapılması için Adalet Bakanlığı'na yapılan başvuruya bugün yanıt verildi.

  Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün Başsavcılık'a gönderdiği yazıda, ''Demirel ve diğer kişiler hakkında dava açılması durumunda, dava açıldıktan sonra mahkemeden talepte bulunulduğunda sevk işlemlerinin yapılacağına'' işaret edildiği belirtildi. Yazıda, Kasırga soruşturması kapsamında tutuklu bulunan kişiler hakkında mahkemeden herhangi bir talepte bulunuluncaya kadar, bu kişilerin Ankara Merkez Kapalı Ceza ve Tutukevi'nde kalmalarına karar verildiği bildirdi.

  Kasırga soruşturması kapsamında tutuklananlar, Ramazan Bayramı'nı ve yeni yılı, Ankara Merkez Kapalı Ceza ve Tutukevi'nde kutlayacaklar.

  Yönetimi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na devredilen Egebank'ın eski sahibi Yahya Murat Demirel, 2 Ekim 2000 tarihinde, cezaevinde evlendiği eşi Ayşenur Demirel (Esenler)ile Ankara 1 No'lu DGM yedek hakimliğince, 4422 sayılı Çıkar Amaçlı Suç Örgütleriyle Mücadale Kanunu'nun 1. maddesine muhalefetten tutuklanarak cezaevine konulmuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı