KASTAMONU HABERLERİ

Murat Demir’den İstanbullu İşadamlarına Çağrı

IHA
27.02.2015 - 15:30Son Güncelleme :

AK PARTİ KASTAMONU MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MURAT DEMİR, KÜRE İLÇE TEŞKİLATINI ZİYARET ETTİ.(MUHAMMED KÖMEÇOĞLU-KASTAMONU/İHA)

IHA

AK Parti Kastamonu Milletvekili Aday Adayı Murat Demir, Küre ilçe teşkilatını ziyaret ederek, İstanbul’da bulunan Kastamonulu işadamlarını Kastamonu’ya yatırım yapmaya davet etti.
AK Parti’den Kastamonu Milletvekilliği için aday adaylığını açıklayan ve çalışmalarını hızla devam ettiren AK Parti Kastamonu Milletvekili Aday Adayı Murat Demir, bu kapsamda AK Parti Küre İlçe Başkanı Coşkun Salcıoğlu ile ilçe teşkilatını ziyaret etti.
İlk olarak teşkilata kendisini tanıtan Murat Demir, İstanbul’da çok ciddi Kastamonulu işadamlarının olduğunu belirterek, “Onları da bu bölgelere yatırım yapmaları için kapılarında yatmam gerekiyorsa, onu da yaparım” dedi.
Kendisinin sanayicilik tecrübesi olduğunu söyleyen Murat Demir, “Bizim İstanbul’da çok ciddi katmanlarımız var. Özellikle iş adamı anlamında baktığınız zaman bugün Türkiye’nin ve dünya sıralamasına girmiş çok büyük şirketlerimiz var, bunlar Kastamonulu. Yıllardır hep şu söylendi İstanbul’la Kastamonu bir türlü bir entegre olamadı. Bu siyasetende kurulamadı. Bende memleketime bir yatırım planıyla geldiğimde karşımda ilk görmek istediğim bir milletvekili olurdu. Siyaset budur. Benim mantalitem budur. Eğer aday adaylığını geçip aday olabilirsek gerekirse o bölgedeki Kastamonulu iş adamlarını bu bölgeye çekmek için, bu bölgeye en az biraz para harcattırmak için, Kastamonu bölgesine bir şeyler yapmaları için kapılarında yatmak gerekiyorsa onu da yaparım. Çünkü ben bu iş adamlarına çok yakın biriyim” diye konuştu.
“İNEBOLU LİMANININ ÇALIŞMASI, İHRACATI ARTTIRIR”
Kastamonu’nun kalkınmasını ve ileriye giderek vizyon kazanmasını İnebolu-Kastamonu karayolu ile İnebolu Limanına bağlı olduğunu ifade eden Murat Demir, şöyle konuştu:
“İnebolu Limanı her ne halükarda olursa olsun Kastamonu’nun geleceğini tayin edecek bir projedir. Ama burayı harekete geçirmemiz lazım. O da nedir, İnebolu Limanı’nı önümüzdeki özelleştirmede hangi firma alacak ise alsın; Ilgaz Dağı’nın delinmesiyle, İnebolu’yu Kastamonu’ya bağlayacak Küre Dağlarının delinmesiyle ve o rampaların aşılmasıyla birlikte İç Anadolu’nun tüm ihracatını buraya rahatlıkla çekmemiz mümkün. Ama buradan İstanbul veya Akdeniz’e aktarmalı mutlak suretle bir konteynır hattı olması gerekiyor. Bu konteynır hattıyla o bölgenin ihracatını buraya çekmek çok kolay. Kastamonu’da şuanda organize sanayilerden bahsediliyor. Taşköprü onaylanmış durumda, Seydiler’de yapılıyor. Ben sanayiciyim, bunların hareketlenmesi sadece İnebolu Limanı’na bağlıdır. Eğer İnebolu Limanı burada aktif çalışmaya başlarsa ben bu organize sanayilerine fabrikamı getirme sözünü verebilirim. Bu kadar net konuşuyorum çünkü dünyada rekabet edebilmeniz için belirli şartların oluşması gerekiyor. Bugün Filyos’a çok büyük kapasiteli bir liman yapılıyor. Bu limanın bitmesi en az 10 yılı alacaktır. Burada hazır bir limanımız var. İnebolu Liman’ında sadece üzerinde yapılacak küçük bir çalışmayla burası rahatlıkla harekete geçirilebilir. Yine Rusya’ya Trabzon Limanı’ndan gönderilen meyve ve sebze ihracatı İnebolu Limanı’na çekilebilir İnebolu Limanı’na talip olan bir özel firmanın sadece buradan maden boşaltması ile alakalı projesi olduğunu öğrendim. Bana göre İnebolu Limanı sadece burada madenle ilgili ticaret yakalayacaksa gelecekte İnebolu ve Kastamonu’nun önü bana göre kesilmiş olur. Çünkü bu ticaret buradan çok geniş yapılması lazım. Cumhuriyet tarihinin en eski limanını çok aktif kullanmamız lazım. Benim proje anlamında baktığımızda en önemli gördüğüm projelerden birisi İnebolu Limanı’dır. Ben seçilirim, olurum olmam Sayın İsa Başkanımızla beraber gelecek tüm milletvekillerinin bunun için mücadele etmesi gerek”
“BEN, FARKLI BİR MİLLETVEKİLİ OLACAĞIM”
İddialı bir aday adayı olduğunu ve seçilmesi durumunda farklı bir milletvekili olacağını vurgulayan Murat Demir, şunları söyledi: “Ben Kastamonu’da ve bölgede kimsenin alışmadığı, tahmin bile etmediği bir milletvekili modeli çizeceğim. Bunu nasıl yapacaksınız derseniz kafamda proje ve fikirlerim var. Ben her ay bir ilçeye gideceğim. Belki İnebolu’ya ayda 3-4 defa geleceğim ama bir gün geldiğimde sabah 8’den akşam 10-11’e kadar bu ilçe başkanlığında oturup insanlarla görüşüp onların dertlerini dinleyip ellerini sıkıp onlarla oturup sohbet edeceğim. Çünkü ben İstanbul’da bu siyaseti böyle öğrendim. İnsanların gönlüne girmek gerekiyor. Bir sürü aday adayı var. Teşkilatın ruhunu anlamayan, teşkilatın içinden gelmeyen hiçbir milletvekili sayın başkanımız ve buradaki teşkilatı hiçbir şey veremez bunu çok net söylüyorum. Anadolu’da da vizyonu açık, maddi hiçbir beklentisi olmayan ekonomik özgürlüğünü kazanmış insanların bu bölgelerde Anadolu’da milletvekili olması gerektiğini temenni eden birisiyim” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Murat Demir’den İstanbullu İşadamlarına Çağrı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 15 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Murat Demir’den İstanbullu İşadamlarına Çağrı haberi güncellenecektir.

KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:49
 • Guneş
  07:35
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  19:03
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı