VAN HABERLERİ

Muradiye'de yeni hastane hizmete başladı

AA / Seracettin Seçkin
25.02.2016 - 16:11Son Güncelleme :
AA / Seracettin Seçkin

VAN (AA) - Muradiye ilçesinde beş yıl önce yapımına başlanan hastanenin ek hizmet binası, hastalara hizmet vermeye başladı.

İlçedeki 61 yataklı hastanenin ihtiyaca cevap vermemesi nedeniyle yapılan 50 yataklı yeni ek hizmet binası, eksikliklerine rağmen hizmet vermeye başladı.

Hastanede diş hariç tüm polikliniklerin yeni hastanede başladığını belirten Başhekim Dr. Barış Karasu, yıllardır vatandaşa ait binada hizmet verdiklerini hatırlatarak, ilk olarak orayı boşalttıklarını ifade etti.

Birkaç aydır prefabrikeler idare binası olarak kullandıklarını belirten Karasu, "Şimdi ise eksikliklere rağmen yeni ek binamızda vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladık. Taşındığımız ve şimdilik poliklinik hizmeti vermeye başladığımız binamızın da eksikliklerini tamamlayarak hizmet vermeye devam edeceğiz. Eski hastanemiz tescilli 61 yataklı, yeni hastanemizi kullanarak bunun yatak sayısını 25-30 düşüreceğiz. Yeni hastanemiz 50 yataklı, 23 odamız çift kişilik, 4 odamız tek kişilik ve en önemlisi bu yeni binamızdaki tüm odalarımızda tuvalet ve duş mevcuttur" diye konuştu.

Karasu, genel cerrah, ortopedi, KBB, göz, 2 dahiliye, çocuk, anestezi, diş ve yeni atanan kadın doğum uzmanıyla birlikte hizmet vermeye devam edeceklerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Muradiye'de yeni hastane hizmete başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 16 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muradiye'de yeni hastane hizmete başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı