Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Muradiye Vakfı kurucularından Gedikli'nin cenazesine Erdoğan da katıldı

  AA
  16.09.2014 - 14:42 | Son Güncelleme: 16.09.2014 - 14:49

  Muradiye Vakfı kurucularından Hacı Gedikli vefat etti. Gedikli için kılınan cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan ve Numan Kurtulmuş ile çok sayıda vatandaş katıldı.

  Uzun süredir tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden 85 yaşındaki Gedikli için öğle namazına müteakip Ankara Mahmut Sami Ramazanoğlu Külliyesinde cenaze namazı kılındı.

  CENAZE TÖRENİNE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA KATILDI / Foto Galeri

  Cenazeye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yardımcıları Akdoğan ve Kurtulmuş'un yanı sıra Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, CHP Milletvekili Sinan Aygün'ün de bulunduğu bazı milletvekilleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

  Erdoğan, külliyeye gelişinde vakıf yöneticileri ve Gedikli'nin yakınlarınca karşılandı. Taziyelerini ileten Erdoğan, daha sonra öğle namazını kılmak için camiye geçti. Namazın ardından Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Hasan Kamil Yılmaz tarafından cenaze namazı kıldırıldı.

  Namaz sonrası Gedikli'nin naaşı omuzlarda cenaze aracına taşındı. Naaşa Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Akdoğan ve Kurtulmuş da bir süre omuz verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı