ADANA HABERLERİ

Mungan: “Adana’nın Aktif Ve Yön Veren Yönü Var”

IHA
25.10.2015 - 10:08Son Güncelleme :

ADANA TABİP ODASI BAŞKANI PROF. DR. H. NESLİHAN ÖNENLİ MUNGAN, ADANA AKADEMİK MESLEK ODALARI BİRLİĞİ'NİN (ADAMOB) DÖNEM SÖZCÜLÜĞÜNÜ ÜSTLENDİ.

IHA

Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, Adana Tabip Odası, Adana Eczacı Odası, Adana Diş Hekimleri Odası, Adana Veteriner Hekimleri Odası, TMMOB İKK ve Adana Barosu birlikteliğinden oluşan Adana Akademik Meslek Odaları Birliği’nin (ADAMOB) dönem sözcülüğünü üstlendi.
Prof. Dr. Mungan, ADAMOB birlikteliğinin önemli olduğuna dikkat çekerek, kentlerin sorunlarında, farkındalık ve çözüm odaklı çalışma ve projelerde sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarına çok önemli görevler düştüğünü söyledi. Mungan, Adana’nın hem göç alan hem de göç veren bir kent olarak ülkemizin tarihinde; ekonomik, tarımsal ve sanayi ve sosyo-kültürel, bilimsel ve sanatsal boyutlarıyla ve siyasi platformlarda, ağırlıkları değişen ama her zaman aktif ve yön veren bir görev yaptığını belirtti.
ADAMOB Dönem Sözcüsü Prof. Dr. Önenli Mungan, dinamik bir süreç içerisinde yeniden şekillenen kentin ve bölgenin dokusunun korunarak, çağdaş özellikler kazanması ve bu sırada insanın, doğanın ve çevrenin korunması gerektiğini söyledi. Bu bağlamda, tarihe bile yön vermiş ve verecek olan sorunlardan birisi olan ’enerji’ konusunun Adana’nın da içinde bulunduğu bölgenn önemli ve gerçekçi ve kalıcı çözümler gerektiren bir problemi olduğunu ifade etti. Enerji konusunda halkı bilinçlendirmek ve doğru çözümlere bir adım daha yaklaşmak adına 4 Aralık 2015 tarihinde Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Salonu’nda ADAMOB tarafından "Bölgemizin Enerji Gerçeği; Kirlenmeden, Kirletmeden, Çözüm Odaklı Yaklaşım" başlıklı bir panel düzenleneceği bildirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Mungan: “Adana’nın Aktif Ve Yön Veren Yönü Var” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ekim 2015 tarihinde saat 10 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mungan: “Adana’nın Aktif Ve Yön Veren Yönü Var” haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:54
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı